Strona główna » 1,35 mln euro za syna ogiera Dominator Z

1,35 mln euro za syna ogiera Dominator Z

Ponad 700 kupujących z całego świata przystąpiło do licytacji podczas 17. edycji Springpferdeauktion von Holger Hetzel.

W katalogu znalazło się 20 koni skokowych w wieku od 5 do 9 lat. Po raz pierwszy licytowano m.in. konia startującego w konkursach Grand Prix. Jednak to nie on wzbudził największe zainteresowanie wśród klientów. Tegorocznym rekordzistą został katalogowy nr. 17 Level Up (Dominator Z x Ou Vas Tu III) hod. SCEA Ecuries Alizard. Sześcioletni wałach, oryginalnie nazywał się Darwin Alizard Z i został sprzedany za 1 350 000 euro. Półsiostra Level Up, Vitalia d’Ash (Cicero Z) z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach skokowych do poziomu 1.45 m włącznie.

Drugą cenę aukcji, 1 115 000 euro uzyskała klacz o wdzięcznym imieniu Chapeau WESTF (Balou du Rouet x Cornet Obolensky). Ta wywodząca się z holsztyńskiej rodziny klacz jest półsiostrą uznanego ogiera Dracos (Diamant de Semilly) i sprawdzonej do poziomu 1.45 m klaczy HS Moncler (Mylord Carthago).

Trzecim najdroższym koniem sprzedanym podczas aukcji w Goch za 550 000 euro była 7-letnia wnuczka ogiera Diamant de Semilly – Wonder Woman ex Oak’s Grove Darshana (Darshan x Carry Gold) hod. Heinruch Branken & Carola Cluver.

Sprzedano wszystkie dwadzieścia oferowanych koni, uzyskując średnią 328 250 euro.

© Eurobreeding.com, fot. materiały prasowe Holger Hetzel Auction, na zdjęciu Level Up

eurobreeding

Back to top