Strona główna » 1989-2022 De Sjiem

1989-2022 De Sjiem

W wieku 33 lat odszedł złoty medalista olimpijski, wałach De Sjiem.

De Sjiem urodził się w 1989 roku. Był synem ogiera Aram (Nimmerdor x Uppercut xx) i klaczy Chief (Wahtamin xx x Kompromis). Hodowca, W.J. Boerkamp, zarejestrował go w księdze KWPN. Syn legendarnego Nimmerdora, Aram był też ojcem używanego w polskiej hodowli ogiera Maram. Godny uwagi jest znaczne zaawansowanie w krew De Sjiem. Co ciekawe pełny brat De Sjiem, swoją karierę zakończył na poziomie 100 cm.

Największe sukcesy na De Sjiem odnosił reprezentant Holandii, Jeroen Dubbeldam. Para wygrała nie tylko złoty medal IO Sydney (2000), ale zwyciężyła również w Grand Prix Aachen (2001) i plasowała się w konkursach 160 na największych zawodach na świecie takich jak CSI w Genewie, Mechelen, 's-Hertogenbosch czy Bordeaux.

De Sjiem zakończył karierę w 2005 roku w wieku 16 lat.

Z ciężkim sercem pożegnaliśmy dziś De Sjiem (33). Jestem wdzięczny za wszystkie sukcesy do których mnie doprowadziłeś, ale również za wszystkie lekcje jakie od Ciebie otrzymałem i za wspólnie spędzony czas. Byłeś przyjacielem, nauczycielem i wspaniałym towarzyszem. Sprawiłeś, że stałem się lepszym jeźdźcem i człowiekiem. Byłeś częścią wielu wspaniałych historii, nawet po zakończonej karierze. Dziękuje za uczenie mnie, dziękuję za wszystko.

Takimi słowami, swojego wieloletniego partnera pożegnał Jeroen Dubbeldam.

© Eurobreeding.com, fot. Stal de Sijem

eurobreeding

Back to top