Strona główna » 1996-2022 Couleur Rubin

1996-2022 Couleur Rubin

W wieku 26 lat odszedł zasłużony koń sportowy i reproduktor, oldenburski Couleur Rubin (Cordalme x Grannus).

Couleur Rubin urodził się wiosną 1996 roku w hodowli Harli Seifert. Już jako młody koń zdradzał ponadprzeciętny talent skokowy. W 1998 wywalczył licencję hodowlaną rodzimego związku, uzyskując „10” za skoki luzem.

Rodowód

Ojcem ogiera Couleur Rubin był oldenburski Cordalme (Cor de la Bryere x Alme Z), a matką elitarna klacz hodowlana Grannuschka, która w swojej karierze, dała też m.in. dwa licencjonowane ogiery: Conterno Grande (Contender), który pod Marco Kutscherem startował z powodzeniem w konkursach 160 cm, oraz pełnego brata Couleur Rubin – Couleur Rouge, sprawdzonego w sporcie do poziomu 145 cm. Sama Grannuschka była pełną siostrą uznanego i sprawdzonego w sporcie ogiera Gio Granno.

Kariera sportowa

Couleur Rubin błyszczał na parkurach już jako młody koń. Wywalczył tytuł Bundeschampiona, a następnie odnosił międzynarodowe sukcesy pod Ludgerem Beerbaumem. Para wspólnie wystartowała w prestiżowym konkursie Top Ten w Genewie, wygrała Puchar Narodów w La Baule i zajęła trzecie miejsce w Grand Prix w Mannheim. W 2012 Couleur Rubin oficjalnie pożegnał się ze sportem.

Kariera hodowlana

Couleur Rubin doczekał się ośmiu uznanych synów, w tym ogiera Couletto startującego w międzynarodowych konkursach (Simon Delestre). Najbardziej utytułowani potomkowie Couleur Rubin to Castle Forbes Cosma oraz Carott G.

Nasienie mrożone ogiera Couleur Rubin jest wciąż dostępne, m.in. w Dressurpferde Leistungszentrum Lodbergen. Więcej informacji TUTAJ.

Oficjalne pożegnanie ogiera Couleur Rubin, Vechta 2012

© Eurobreeding.com, fot. archiwum Dressurpferde Leistungszentrum Lodbergen

eurobreeding

Back to top