Strona główna » Ibisco xx 2000-2021

Ibisco xx 2000-2021

W wieku 21 lat, w grudniu ubiegłego roku został uśpiony ogier pełnej krwi angielskiej Ibisco. Infomację o śmierci ogiera podano oficjalnie w lutym br. Ibisco został uśpiony, z powodu kontuzji nabytej latem podczas krycia.

Ibisco (Royal Solo x Local Suitor) urodził się w Gestuet Hof Iserneichen. Jak większość koni pełnej krwi rozpoczął karierę na torze wyścigowym. Biegał z powodzeniem zarówno w wyścigach płaskich jak i przeszkodowych. Jego półbrat, wałach pełnej krwi It’s Me, z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach wkkw. Pod Andreasem Dibowskim zwyciężył w prestiżowym konkursie CCI4* Luhmuhlen.

Ze względu na swój wierzchowy typ, Ibisco szybko zwrócił uwagę hodowców koni półkrwi. Sięgnął po niego Związek Holsztyński, gdzie Ibisco doczekał się uznanego syna – Ivento (od Ulett I/Quantum). Kilka lat później, w 2019 roku boks czołowego w Elmshorn zajął wnuk Ibisco – Vigos (po Vigo d’Arsouilles).

Krew Ibisco xx w Polsce

Krew tego interesującego ogiera jest obecna również w Polsce. W tej chwili w hodowli są czynne przynajmniej dwie jego holsztyńskie córki Betty Bijou-S (od matki po Carolus I) i Breszka (od matki po Acadius). W 2021 obie urodziły źrebięta, pierwsza dała wyróżnionego elitarną premią źrebięcą Związku Oldenburskiego ogierka Ottino (Ogano) hod. Henryk Soboń, druga klaczkę Ballantina po Dark’Ann hod./wł. Agrofood SA.

Betty Bijou-S (Ibisco xx x Carolus I), fot. Oliwia Chmielewska

Ottino, syn Betty Bijou-S i Ogano, fot. Oliwia Chmielewska

Ballantina (Dark’Ann x Ibisco xx), fot. Oliwia Chmielewska

© Eurobreeding.com, na zdjęciu głównym Ibisco, fot. Janne Bugtrup/archiwum Holsteiner Verband

eurobreeding

Back to top