Strona główna » 2002-2022 London

2002-2022 London

Stajenny łobuz, mistrz ucieczek, który na parkurze dawał z siebie wszystko. Nie żyje London 32 jeden z najbardziej zasłużonych koni sportowych w Polsce.

Wielokrotny reprezentant Polski w konkurencji skoków przez przeszkody, 20-letni London 32, znany z występów pod Krzysztofem Ludwiczakiem i Maksymilianem Wechtą, odszedł niespodziewanie w wyniku komplikacji po rutynowym zabiegu.


Wyhodowany w Niemczech przez Bernharda Horstkoettera, został wpisany do księgi OS.
Jego ojciec, holsztyński Landstreicher (Landgraf I x Capitol I) zarobił podczas swojego życia 201 724 euro, będąc skoczkiem dużego formatu, mającym za sobą 33 wygrane w konkursach poziomu S (Toni Hassmann). Jego sztandarowym potomkiem jest Horse Gyms Lianos (Felix Hassmann). Matka og. London 32, kl. De Luxe, to kompilacja dwóch skokowych ogierów holsztyńskich: Aldato, Midas.
Dorobek sportowy ogiera London 32 jest imponujący. Start w 153 konkursach zaliczanych do Longines Ranking, złoty medal Mistrzostw Polski w kat. młodych jeźdźców, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, 17. miejsce na Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców, bezbłędny występ w Pucharze Narodów podczas pięciogwiazdkowych zawodów CSIO w Sopocie (Maksymilian Wechta).


Ze względu na intensywną karierę sportową London 32 został późno wcielony do hodowli. Łącznie w sezonach 2021 i 2022 urodziło się kilkanaście sztuk potomstwa w tym ogierek od niezwykle zasłużonej klaczy Boliwia.

London 32 & Maksymilian Wechta

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

Back to top