Strona główna » 2003-2023 Easy Game

2003-2023 Easy Game

W wieku 20 lat odszedł trakeński, licencjonowany ogier Easy Game (Gribaldi x Schwadroneur). O tym przykrym fakcie, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała stacja ogierów Van Uytert.

Rodowód

Ojcem ogiera Easy Game był Gribaldi (Kostolany x Ibikus), który wielką sławę zyskał po sukcesach swojego najwybitniejszego sportowo potomka, holenderskiego ogiera Totilas. Gribaldi był sam z powodzeniem sprawdzony do poziomu konkursów Grand Prix, ale niestety dość szybko padł.

Matka ogiera Easy Game – Evita XII (Schwadroneur x Cannon Row xx) była świetną klaczą hodowlaną. Poza Easy Game, dała jeszcze uznanego ogiera Duke KWPN (Zhivago) oraz wyróżnioną premią państwową klacz Elba, pełną siostrę ogiera Easy Game. Elba wykorzystana w hodowli dała m.in. uznanego ogiera Eichengold (Schwarzgold). Co ciekawe ojciec klaczy Evita XII, Schwadroneur kontynuuje ród założony w Trakenach przez polskiego ogiera czystej krwi arabskiej Fetysz.

Kariera sportowa

Easy Game był użytkowany wierzchowo, ale startował niewiele. Mimo to dotarł do konkursów poziomu Małej Rundy. Priorytetem właścicieli pozostawała kariera hodowlana. Zresztą trudno się dziwić, ponieważ Easy Game w roli reproduktora spisywał się świetnie.

Potomstwo

Easy Game nie był niestety nigdy bardzo popularnym ogierem. Jak podał portal eurodressage.com, do 2021 zarejestrowano zaledwie 120 sztuk jego potomstwa. Mimo dość wąskiego użycia mógł się jednak poszczycić kilkorgiem spektakularnego potomstwa. Na wymienienie zasługuje zwłaszcza multimedalistka światowych aren, wybitna TSF Dalera BB, która do dziś wywalczyła 11 (!) medali na imprezach rangi mistrzowskiej (ME, MŚ i IO) i aż cztery razy wygrywała finał Pucharu Świata.

Kolejnym utytułowanym potomkiem ogiera Easy Game jest holenderski Hermes, zwycięzca kwalifikacji PŚ w Mechelen (2022) i potrójny brązowy medalista Mistrzostw Świata Herning (2022).

Hodowlanie, najlepszym synem ogiera Easy Game jest bezapelacyjnie trakeński Millenium, stacjonujący w Gestuet Sprehe, który popularnością już pobił ojca.

Jessica von Bredow-Werndl & TSF Dalera BB
Hermes po zwycięstwie w konkursie PŚ w Mechelen, fot. Oliwia Chmielewska

© Eurobreeding.com, fot. materiały stacji ogierów Van Uytert

eurobreeding

Back to top