45 młodych ogierów z licencją księgi Selle Francais

W połowie grudnia w Saint-Lô odbyło się uznawanie ogierów dla księgi Selle Francais. Komisja oceniała trzylatki, po 10 dniowym teście. Uczestniczyły w nim zarówno ogiery z selekcji lutowej jak i z listopadowej. Wyniki poniżej.

Tytuł zwycięzcy przyznano ogierowi Itoki du Riverland (Candy de Nantuel x Action Breaker) hod. SCEA Riverland/wł. GFE France. Ogier ten pochodzi z niezwykle zasłużonej rodziny żeńskiej, założonej przez klacz angloarabską. Trzecia matka Itoki – Javotte D (Cor de Chasse x Rantzau xx) to babka znakomitego Itot du Chateau i kryjącego w Polsce Nikidam du Chateau.

W gronie uznanych znaleźli się synowie zarówno ogierów francuskich jak Candy de Nantuel, Qlassic Bois Margot, czy Mylord Carthago oraz zagranicznych takich jak Balou du Rouet (5 uznanych synów) Casall(4), Contendro I, Diarado czy Untouchable.

  • Czempion: Itoki de Riverland (Candy de Nantuel x Action Breaker) hod. SCEA Riverland/wł. GFE France
  • I Wiceczempion: Inesh D’Adriers (Dollar du Rouet x Apache D’Adriers) hod. Francoise Naudin & Henry Brugier/wł. Earl Elevage
  • II Wiceczempion: Imperial du Temple (Radieux x Quartz du Chanu) hod./wł. Guy Martin

Bardzo obiecujące (Tres Prometteur)

  • Instagram de Bamar (Balou du Rouet x Fetiche du Pas) hod. Philippe Baillargeat/wł. Antoine Baillargeat
  • Ideal d’Elle (Cicave de Talus x Richebourg) hod. Haras d’Elle/wł. DMH Stable
  • Illico Mouche (Kannan x Calvaro) hod. Earl Elevage Mouche/wł. 2B Kezeg
  • IndianaJones (Contendro I x L’Arc de Triomphe)hod. Henriette Evian/wł. Groupe France Elevage
  • Ici Et La Courcelle (Cocktail de Talma x Kashmir van’t Schuttershof) hod./wł. Yves Chauvin
  • Istanbul de Cedre (Casall x Baloubet du Rouet) hod. Perrine Cateline & Sylvain Pitois/wł. Earl Elevage du Rouet
  • Idriss de Vizy (Balou du Rouet x Kannan) hod. Jocelyne Levy/wł. Franck Heriveaux
  • Igloo L E T (Diarado x Quat’Souis) hod. Les Ecuries de Teyran/wł. Sarl FB
  • Idefix de Courtis (Casall x Goldfever) hod./wł. Stephanie Billot
  • Inedit du Moulin (Corrado du Moulin x Vigo d’Arsouilles) hod./wł. Earl Haras du Moulin
  • In Folio Bois Margot (Qlassic Bois Margot x Quaprice Bois Margot) hod./wł. Haras Bois Margot
  • Indien du Riverland (Montender x Con Air) hod./wł. SCEA Riverland
  • Imperial de l’O (Balou du Rouet x L’Arc de Triomphe) hod. SCEA Domaine De l’O
  • Igelo de Riverland (Tangelo van de Zuuthoeve x Nabab de Reve) hod.SCEA Riverland /wł. Groupe France Elevage
  • Ideo du Lirot (Vagabond de la Pomme x Nabab de Reve) hod./wł. Centre Equestre de Pirou
  • Ideal de Paq (Diamant de Semilly x L’Arc de Triomphe) hod. Marie Pascale Decomis & Jean Francois Ladagnous/wł. Elevage de Paq
  • I’m The Boss Val Henry (Malito de Reve x Nabab de Reve) hod./wł. SCEA Haras du Val Henry
  • Inoui FFH (What a Quickstar R x Diamant de Semilly) hod./wł. Haras de Saussaye
  • Ichai de Reile (For Feeling x Eyken des Fontenis) hod.Laurence Gatier/wł. Yann Carbonett
  • Izor Ahai de Bresneau (Sandro Boy x Corland) hod./wł. Joanne Mennessier
  • Ilarius du Bary (Quabri De l’Isle x Salto De l’Isle)hod. Franco Bissacco & Marina Storgato & Christian Gonsolin/wł. Franco Bissacco
  • I Am Semilly (Casall x Diamant de Semilly) hod/wł. Richard Levallois
  • Iron Man de Favray (Cher Ep Olix x Orlando) hod. Laurene Blin Delamare/wł. Jean Pierre Texier

Obiecujące (Espoir Approuves)

  • Ipso Facto Berence (Utrillo VD Heffinck x Kannan) hod. Jean Claude Berard/wł. Adrien Berard
  • Ijou d’Aiguilly (Mylord Carthago x Toulon) hod. Earl Ecurie Perreau Et Fils & Remarkable Farm (USA)/wł. Earl Ecurie Perreau Et Fils
  • Ivoire d’Elle (Untouchable x Mylord Carthago) hod./wł. Sarl Ecurie d’Elle
  • Instar des Forets (Balou du Rouet x Untouchable M) hod./wł. Elevage des Forets
  • Il Vit d’Amour (Comme Il Faut x Col Canto) hod./wł. Raoul Deschildre
  • Invictus Monnerot (Cornet Obolensky x Diamant de Semilly) hod. Ecuries de la Monnerot/wł. Edith de Reys
  • Initial BB (Balou du Rouet x Indoctro) hod. Haras Voltaire/wł. SCEA De Kergane
  • Invictus du Pouey (Candy du Nantuel x Veloce de Favi) hod./wł. Eric Pouey
  • Isaphan de Soie (Cicero Z x For Pleasure) hod. Stephanie Saunier/wł. Centre Equestre de Pirou
  • Ilton de St Jean (Lauterbach x Helios de la Cour II) hod. Fabien Marie/wł. Julia Soubrier
  • Irois de Kerliven (Celtik de Kreisker x Luccianno) hod. Jerome Morin/wł. Marc Haberbusch
  • Itot du Rouet (Catoki x Messiere Ardent) hod./wł. Elevage du Rouet
  • Igne de Felines (Emerald x President) hod./wł. Haras de Felines
  • Ivsinloran d’Ouilly (Qlassic Bois Margot x Cassini I) hod./wł. Alexandra Lebon
  • Incasaldo (Casall x Corrado) hod./wł. Jean Paul Coche
  • Irish du Mesnil (Catoki x Baloubet du Rouet) hod./wł. Jean Luc Lebourgeois
  • Ice de Menil (Cocktail de Talma x Nonstop) hod. Mahut Sylvain/wł. Pierre Cimolai
  • Itot de Balou Star (Balou Star x Diamant de Semilly) hod. Udo Oppermann/wł. Centre Equestre de Pirou
  • Irelkao L’Evidence (Jo De Labarde x Patrol) hod. Jennifer Vallentien/wł. Suzanne Gomez

Polski akcent

W gronie ogierów znalazł się tarantowaty Irelkao L’Evidence (Jo de Labarde x Patrol), którego matka, klacz Perełka WLKP (Patrol x Nord) została wyhodowana w Polsce przez Narcyza Perza.

© Eurobreeding.com, fot. Photo Les Garennes/Selle Francais

Back to top