Strona główna » AES Stallion Grading 2024: Ruszyły zgłoszenia

AES Stallion Grading 2024: Ruszyły zgłoszenia

Jesień i zima to w hodowli koni czas licencji ogierów. Nie inaczej rzecz ma się w Polsce. Właśnie ruszyły zgłoszenia AES STALLION Grading 2024, dlatego przygotowaliśmy specjalny wpis poświęcony nadchodzącej, dziewiątej edycji. Wydarzenie od lat cieszy się popularnością wśród hodowców, z roku, na rok przybywa również ogierów z licencją tej prężnie rozwijającej się księgi.

Jak zgłosić ogiera?

Nadchodząca edycja AES Stallion Grading 2024 odbędzie się 24 i 25 stycznia. Poniżej podpowiadamy jak zgłosić do udziału ogiera, jak przebiega prezentacja i ile udział w tym wydarzeniu kosztuje.

Aby zgłosić ogiera wystarczy zarejestrować się i wypełnić formularz TUTAJ , a następnie przesłać skany rodowodu ogiera oraz dane rozliczeniowe właściciela na adres aespolska@gmail.com Uwaga! Zgłoszenia niekompletne nie będą uwzględniane.

Termin zgłoszeń upływa 10 stycznia.

Jakie ogiery mogą wziąć udział w AES STALLION Grading?

W uznawaniu mogą uczestniczyć ogiery trzyletnie (rocznik 2021) i starsze. Komisja ocenia zarówno ogiery skokowe, ujeżdżeniowe jak i zaawansowane w krew (WKKW). Sposób prezentacji jest zależny od wieku konkretnego kandydata.

Opłaty

Opłata organizacyjna: 600 zł, opłata za zgłoszenie po terminie: 900 zł. Potwierdzeniem udziału w uznawaniu jest wpłata powyższej opłaty. Istnieje możliwość rezerwacji boksu w stajni murowanej, za dodatkową opłatą 150 zł. Dane do przelewu poniżej. Jeździecki Klub Sportowy Salio Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała 75 1090 2705 0000 0001 2090 7934

Do powyższych opłat organizacyjnych należy doliczyć bezzwrotną opłatę za ocenę ogiera w kwocie 246 euro – płatne na konto TyszkoHorses Sp. z o.o. PL 56 1020 3437 0000 1802 0263 4822 lub gotówką 24 stycznia w biurze wydarzenia. Dane do wystawienia FV prosimy przesłać w tytule przelewu lub mailem na adres aespolska@gmail.com

Uiszczenie powyższych wpłat to warunek konieczny aby dopuścić ogiera do udziału w wydarzeniu, dlatego prosimy o zanotowanie ich w swoich kalendarzach. Jeżeli ogier uzyska licencję należy wnieść opłatę w wysokości 1000 euro netto (+23% VAT). Brak dokonania opłaty oznacza, że licencja nie zostanie wydana.

Wymagania i sposób prezentacji

Ponieważ księga AES dokonuje oceny poprawności i oceny liniowej pretendujących do licencji ogierów, każdy z kandydatów musi zostać zaprezentowany na płycie. Po niej sędziowie dokonują oceny użytkowej w ruchu/skokach luzem lub pod siodłem. Konie trzyletnie są prezentowane luzem. Czteroletnie konie skokowe luzem lub pod siodłem. Czteroletnie i starsze ogiery ujeżdżeniowe – pod siodłem. Ogiery starsze są prezentowane pod siodłem, adekwatnie do wieku. Istnieje możliwość uznania starszego ogiera, po karierze sportowej (który z powodu wieku lub kontuzji nie pracuje pod siodłem). W takim wypadku należy zaprezentować ogiera na płycie i przedstawić jego wyniki sportowe (wyniki minimum na poziomie klasy C). Przypominamy również o schludnym ubiorze prezentera. Zalecamy również prezentację ogierów pod siodłem w schludnym stroju treningowym. Nie jest wymagana prezentacja w stroju konkursowym.

Bezpieczeństwo

Za przygotowanie ogiera do płyty oraz za bezpieczeństwo podczas jego prezentacji odpowiada właściciel lub osoba prezentująca.

Kontakt

Na wszelkie pytania odpowiedzi udziela Joanna Rosicka-Tyszko, przedstawicielka księgi Anglo European Studbook w Polsce + 48 516 005 225 Kontakt w sprawach dotyczących stajni +48 501 005 900

Do zobaczenia w Salio!

Wyniki edycji 2016-2023

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top