Strona główna » Agamemdon nowy ogier pełnej krwi angielskiej w Związku Holsztyńskim

Agamemdon nowy ogier pełnej krwi angielskiej w Związku Holsztyńskim

Związek Holsztyński nie ustaje w poszukiwaniach ogiera pełnej krwi angielskiej, który sprawdziłby się w hodowli półkrwi. W sezonie 2023 boks czołowego w związkowej stacji w Elmshorn zajął Agamemdon.

Agamemdon xx (Lord of England xx x Laroche xx)ur. 2015, hod. Peter Benner mimo średniego kalibru (164 cm wzrostu) jest koniem eleganckim, w długich liniach. Jak na ogiera pełnej krwi prezentuje bardzo wierzchowy typ – bardzo dobrze osadzoną, długą szyję i świetną linię grzbietu. Charakteryzuje się również dużą elastycznością chodów, w tym obszernym stępem, kłusem z bardzo dobrą pracą stawów i galopem „pod górkę”. Agamemdon w skoku prezentuje bardzo poprawną technikę. Na torze ogier biegał cztery raz odnosząc jedno zwycięstwo i trzykrotnie zajmując płatne miejsca.

Rodowód

Pochodzenie ogiera Agamemdon wydaje się być interesujące również dla hodowców półkrwi. Ogier pochodzi z linii żeńskiej bardzo dzielnego na torze Acatenango. Ciekawostką rodowodu jest również inbred na ogiera Literat, ojca wybitnego Surumu. Surumu dawał wybitne konie wyścigowe był również pradziadkiem z powodzeniem wykorzystanego w polskiej hodowli ogiera Belenus. Agamemdon jest wolny od krwi ogiera Northern Dancer.

Pierwsze źrebięta półkrwi po ogierze Agamemdon urodziły się w 2022 roku – zdecydowana większość odziedziczyła po ojcu elegancki typ, długie nogi i dobry ruch.

Jak informuje Związek Holsztyński status RTG ogiera Agamemdon oceniono na doskonały (Excellent). W sezonie 2023 jest dostępne nasienie świeże w cenie 600 euro (350 euro + 150 euro po stwierdzeniu źrebności + 100 euro po narodzeniu źrebięcia) dla członków związku i 800 euro (350 + 450 euro po stwierdzeniu źrebności) dla pozostałych hodowców. Więcej informacji o ogierze TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Janne Bugtrup/Holsteiner Verband

Back to top