Strona główna » Baborówko Auctions – Foals Edition czyli nowa, polska aukcja źrebiąt sportowych

Baborówko Auctions – Foals Edition czyli nowa, polska aukcja źrebiąt sportowych

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko od lat z powodzeniem organizuje międzynarodowe zawody w WKKW. W 2016 do palety wydarzeń dołączyła aukcja koni wierzchowych, a w tym przybędzie jeszcze jedna, tym razem aukcja źrebiąt sportowych, zaplanowana w formule online.

Sportowa selekcja

Selekcja do aukcji zostanie przeprowadzona 7 sierpnia, w trakcie IV Czempionatu Źrebiąt w Baborówku, przy czym źrebięta kandydujące do udziału w aukcji nie muszą występować w czempionacie, a jedynie zaprezentować się przed komisją selekcyjną. W jej składzie znaleźli się:

Aleksandra Lusina-Gołaś 

Najlepsza polska amazonka wg Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za lata 2011-2020. Pierwsza Polka w TOP 100 rankingu światowego, dwukrotna Mistrzyni Polski (2007, 2009), uczestniczka Światowych Igrzysk Jeździeckich (WEG Kentucky 2010), Mistrzostw Europy (2007 Mannheim, 2009 Windsor). W swojej karierze pracowała z najbardziej uznanymi trenerami z całego świata m.in. Josem Lansinkiem czy Beezie Madden. Wspólnie z mężem i teściem prowadzi hodowlę koni sportowych oraz stację ogierów. 

Aleksander Wechta

Właściciel stacji Wechta Equestrian, wraz z ojcem i bratem prowadzi jedną z największych stajni sportowych i stacji ogierów w Polsce. Dzięki ich staraniom do Polski trafiły takie ogiery jak Quamiro, Bajou du Rouet, czy La Calidad, mające niebagatelny wpływ na kształt obecnej hodowli koni sportowych w Polsce. 

Henryk Święcicki senior

Prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, Prezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko oraz właściciel Ośrodka Jeździeckiego Baborówko, w którym od lat organizowane są międzynarodowe zawody WKKW, aukcje koni sportowych, czempionaty źrebiąt oraz inne wydarzenia jeździeckie. Hodowca koni i zwolennik wykorzystania folblutów do doskonalenia koni półkrwi.

Formuła online

Tak jak wiele innych aukcji źrebiąt, również Baborówko Auctions – Foals Edition 2021, odbędzie się w formule online. Licytacja zostanie przeprowadzona od 2 do 4 września.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem źrebięcia zapraszamy do kontaktu mailowego auctions@baborowko.pl lub do odwiedzenia strony www.auctions.baborowko.pl

IV Czempionat Źrebiąt

Czempionat w Baborówku będzie otwarty dla koni wszystkich ksiąg, zrzeszonych w WBFSH. Termin zgłoszeń upływa 30 lipca 2021. Koszt udziału: 100 zł (dla członka ZHKWlkp), 200 zł dla pozostałych.
Aby zgłosić źrebię do udziału w czempionacie należy przesłać imię i nr paszportu (w przypadku koni rejestrowanych w księgach PZHK) lub imię, księgę, maść, dane hodowcy i właściciela oraz trzypokoleniowy rodowód, na adres biuro@wzhk.pl
Oceniane będą nie tylko źrebięta skokowe i ujeżdżeniowe, ale również te zaawansowane w krew (jeden z rodziców musi być pełnej krwi), kuce oraz źrebięta zaprzęgowe.

Tekst: eurobreeding.com, fot. materiały prasowe

eurobreeding

Back to top