Strona główna » Baborówko Horse Auctions – nowy rekord cenowy

Baborówko Horse Auctions – nowy rekord cenowy

Córka ogiera Emerald i półsiostry Million Dollar najdroższym źrebięciem Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022.

Po zaciekłej licytacji premiowana przez Związek Holsztyński Pasja (Emerald x Non Stop x Vigo d’Arsouilles) hod. Marek Wąsiewicz pochodząca od półsiostry ogiera Million Dollar została sprzedana do Słowacji za 14 500 euro. To najdrożej sprzedane źrebię w historii aukcji źrebiąt organizowanych przez Baborówko. Co ciekawe ubiegłoroczny rekordzista, ogierek Crazy In Love również pochodził z hodowli Marka Wąsiewicza.

Drugą cenę aukcji, 11 000 euro uzyskał Alcazar NW (Grandorado TN x Luron x Elvis) hod. SK Nad Wigrami. Ogierek zasili stawkę młodzieży Wechta Equestrian.

Sprzedane w sobotni wieczór źrebięta trafią do stajni w Polsce, Niemczech, Słowacji i Szwecji. Aukcja powróci w sezonie 2023.

Cieszę się, że Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022 ponownie przyciągnęła klientów z Polski i Europy. Mamy nadzieje, że u nowych właścicieli wspaniale się rozwiną i za kilka lat będziemy je podziwiać na międzynarodowych arenach – powiedział po aukcji Henryk Święcicki, organizator i pomysłodawca aukcji.

Alcazar NW (Grandorado TN x Luron x Elvis)

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska – materiały aukcji Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022

eurobreeding

Back to top