Strona główna » Brązowy medalista MŚMK nowością w kolekcji VDL Stud

Brązowy medalista MŚMK nowością w kolekcji VDL Stud

Znana holenderska stacja ogłosiła, że w sezonie 2023 w jej progach będzie stacjonować m.in. ogier Mindset ES (Aganix du Seigneur x Kannan), który we wrześniu 2022 roku wywalczył brązowy medal skokowych Mistrzostw Świata Młodych Koni.

Sześcioletni Mindset ES to syn ogiera Aganix du Seigneur i wnuk ogiera Kannan. Jego linia żeńska jest bardzo interesująca, ponieważ jego babka to matka uznanego ogiera i skoczka poziomu 1.50 m Extase, a prababka, hanowerska Ilotte dała znakomitego skoczka i reproduktora ogiera Plot Blue.

W 2020 roku Mindset ES wywalczył premię związku KWPN, a na teście dla ogierów uzyskał 83,5 pkt. Po udanych występach w konkursach dla młodych ogierów, jesienią 2022 wystartował w MŚMK w Lanaken gdzie zdobył brązowy medal.

Hodowcą i właścicielem ogiera Mindset ES pozostaje Egbert Schep, który przyznaje, że po mistrzostwach wielokrotnie dostawał interesujące propozycje sprzedaży ogiera. Jak tłumaczy wolał jednak by Mindset ES pozostał dostępny w Holandii i był dostępny dla hodowców.

W sezonie 2023 dostępne jest nasienie świeże ogiera Mindset ES. Szczegółowa oferta stanówki jest dostępna TUTAJ.

1 kwietnia w Bears odbędzie się pokaz ogierów VDL Stud. Transmisja na żywo na Clipmyhorse.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top