Strona główna » BWP Young Stallion Award dla Ermitage Kalone

BWP Young Stallion Award dla Ermitage Kalone

Księga BWP od dwóch lat przyznaje „BWP Young Stallion Award” – nagrodę dla najpopularniejszego młodego, maksymalnie ośmioletniego, ogiera uznanego dla tej księgi .

Tegorocznym laureatem jest Ermitage Kalone SF (Catoki x Kannan x Veloce de Favi) ur. 2014. Wyhodowany we Francji, rosły (174 cm), syn holsztyńskiego og. Catoki (Cambridge x Silvester) oraz córki og. Kannan i klaczy angloarabskiej po Veloce de Favi.
Ermitage Kalone ma za sobą pierwsze udane starty na poziomie 140 cm, a 3 z 4 jego synów z pierwszego rocznika uzyskało kwalifikację do trzeciego etapu uznawania BWP.

Dlaczego akurat ten ogier wzbudza w Belgii tak wielkie zainteresowanie? Wszystko za sprawą jego talentu skokowego, ale również nowoczesnego typu i bardzo dobrej, ale dotąd nieobecnej w hodowli BWP rodziny żeńskiej.
Matka ogiera Ermitage Kalone – Bellaventure Kalone, sama nie miała okazji sprawdzić się w sporcie z powodu kontuzji odniesionej w młodości. Jest ona jednak córką klaczy Blague du Maury (Veloce de Favi x Samuel) sprawdzonej do poziomu 135 cm, która użyta w hodowli dała dwa konie startujące z w międzynarodowym sporcie: Vertige Kalone (145 cm) i Prestige Kalone (160 cm).

Omawiając rodzinę Ermitage Kalone nie sposób pominąć fakt, że pochodzą z niej tak znakomite ogiery angloarabskie jak Fusain du Defey czy Quercus de Maury. Oba z powodzeniem użyte w polskiej hodowli, podobnie jak Ojciec Blague – Veloce de Favi, który w Polsce miał uznanego syna, og. Davinci

Tekst: eurobreeding.com, fot. Stal Nieuwenhof

eurobreeding

Back to top