Strona główna » Cavaliada Poznań 2021: Holsztyński Chepettano najlepszy w Grand Prix

Cavaliada Poznań 2021: Holsztyński Chepettano najlepszy w Grand Prix

Dziś w Poznaniu zakończyły się międzynarodowe zawody skokowe – Cavaliada Poznań 2021.

Wisienką na torcie zmagań w ramach CSI3* był konkurs Grand Prix – zaliczany aż do trzech rankingów: Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, Longines Ranking i wreszcie Cavaliada Tour 2021/2022. Z przeszkodami mierzącymi 160 cm zmierzyło się 48 par – 7 z nich zachowało czyste konto, awansując do rozgrywki.

W świetnym stylu po zwycięstwo sięgnął reprezentant Polski, Maksymilian Wechta, dosiadający holsztyńskiego ogiera Chepettano (Chepetto x Calido I) hod. Christiane Tropschug. Drugie miejsce wywalczyła Annelies Vorsselmans na Wilandro KWPN (Unistar x Ramazotti) hod. M.van Leeuwen, a trzecie Frank Schuttert na Kinky Boy van het Gildenhof BWP (Nabab de Revel x Darco) hod. Tony Poets.

Chepettano jest zarejestrowany w księdze holsztyńskiej. Jego ojciec Chepetto (Cento x Ramiro) i dziadek Cento (Capitol I x Caletto II) to konie z powodzeniem startujące w konkursach 160 cm. Ojciec matki – Calido I, to flagowy ogier stacji Maas J. Hell, ojciec m.in. Castello na którym Aleksandra Lusina-Gołaś w 2007 roku sięgnęła po złoty medal MP. Z rodziny żeńskiej Chepettano, holsztyńskiego Stammu 1020 pochodził również Quinar (ojciec użytego w polskiej hodowli og. Qulester).
Jesienią 2014 Chepettano wywalczył licencję Związku Holsztyńskiego, uzyskując przy tym premię. Na aukcji policencyjnej za 105 000 euro zakupiła go polska stajnia – Wechta Equestrian. Była to wówczas druga najwyższa cena za ogiera uznanego. W sezonie 2015 ogier był dostępny dla polskich hodowców, pokrył jednak niewiele klaczy – w 2016 zarejestrowano po nim 13 źrebiąt.
Starannie zaplanowana kariera sportowa Chepettano rozwija się bardzo dobrze. W 2018 ogier, pod Małgorzatą Koszucką, wygrywał konkursy kwalifikacyjne do MPMK, a w 2019, już pod Maksymilianem Wechtą, wywalczył złoty medal SCPMK Olsza. Zwycięstwo w Grand Prix CSI3* CAVALIADA Poznań to największy sukces w jego dotychczasowej karierze.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top