Strona główna » Celle, Nijhof i Hof Sosath z nowościami przed sezonem 2024

Celle, Nijhof i Hof Sosath z nowościami przed sezonem 2024

Wyścig zbrojeń przed sezonem 2024 trwa. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że znakomity Ogano SItte zagości w Hengststation Völz. Teraz swoimi nowościami chwalą się inne renomowane stacje ogierów: Team Nijhof, SO Celle i Hof Sosath.

Kolejna ujeżdżeniowa perła dla Team Nijhof

Choć Nijhof słynie przede wszystkim z reproduktorów skokowych (Clinton, Heartbreaker, Verdi TN) to regularnie do stacji trafiają również ogiery ujeżdżeniowe. W sezonie 2024 wzmocnieniem będzie II wicezwycięzca licencji westfalskiej, syn ogiera Bonds od klaczy po Furst Romancier. Nowouznany ogier jest spokrewniony z finalistą Bundeschampionatu og. Moreno (Morricone).

Trzy nowości w SO Celle

Nie jedna, ale przynajmniej trzy skokowe nowości na sezon 2024 zapowiedziało Stado Ogierów w Celle. Będą to, jeszcze bezimienne, premiowane ogiery zakupione w weekend podczas licencji hanowerskiej:

 • Aganix du Seigneur Z x Eldorado van de Zeshoek
  Trzecia matka dała w hodowli znakomitego Cornado NRW (Marcus Ehning) i Cornado II (Christian Ahlmann)
 • Cornet‘s Pleasure VDL x Vagabond de la Pomme
  Z tej samej rodziny żeńskiej pochodzi również wybitny w sporcie i hodowli Stakkato Gold
 • Taloubet Z x Chacco-Blue
  Z tej samej rodziny pochodzi podstawowy koń Martina Fuchsa Comissar Pezi

Hof Sosath promuje syna ogiera Cador

Rodzina Sosath ewidentnie stara się wykorzystać renesans ogiera Catoki jaki stał się faktem dzięki spektakularnym występom Ermitage Kalone (Catoki x Kannan). W Lemweder stacjonuje inny znakomity syn ogiera Catoki – Cador, sam sprawdzony w międzynarodowym sporcie i znany z przekazywania swojego talentu potomstwu. Tylko w ostatnim Grand Prix CAVALIADA CSI3*-Warszawa zobaczyliśmy aż dwoje jego potomków. W sezonie 2024 w hodowli zadebiutuje syn ogiera Cador – Capitalon One (od matki po Stakkato). Kilak dni temu ogier zajął drugie miejsce w konkursie dla młodych koni w Verden. Półbrat matki Capital One – wałach Luigi jest sprawdzony w sporcie do poziomu 1.50 m

Capital One (Cador x Stakkato)

Inne nowości stacji Hof Sosath to:

 • Stakkato Cornet (Stakkato Gold x Cornet Obolensky) ur.2020
  pochodzi z linii żeńskiej takich koni 1.60 m jak Olisco czy Twinkle Star SR
 • Chatendro (Chaccon Blue x Contendro) ur. 2019 ogier o niezwykle interesującym pochodzeniu, syn modnego Chacoon Blue od siostry świetnego Coby 8, na którym międzynarodowe sukcesy odnosi Philip Weishaupt
 • ostatnią z nowości jest ogier ujeżdżeniowy elegancki Lausanne (Le Formidable x San Amour) ur. 2020
Stakkato Cornet

© Eurobreeding.com, fot. materiały prasowe stacji

Back to top