Strona główna » Chacco-Blue wciąż trzyma się mocno, świetny wynik ostatniej tej wiosny Flanders Embryo Auction

Chacco-Blue wciąż trzyma się mocno, świetny wynik ostatniej tej wiosny Flanders Embryo Auction

W miniony piątek, 31 marca w Sentower Park (Belgia) odbyła się ostatnia tej wiosny aukcja embrionów Flanders Embryo Auction. Tradycyjnie, jak na każdej innej aukcji pod flagą Flanders Auction, również tutaj oferowano wyłącznie ciąże pochodzące ze sprawdzonych sportowo linii.

Aukcję przeprowadzono w formule hybrydowej, a w katalogu znalazło się łącznie 25 „lotów”. Licytację na żywo prowadził znany belgijski aukcjoner Louis de Cleene, który ostatnio bywa częstym gościem w Polsce.

Chacco-Blue ciągle mocny

Chacco-Blue pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem cen osiąganych przez zarodki i źrebięta po tym ogierze. W ubiegły piątek dwie ciąże były najdroższe na całej aukcji. Za obie nabywca z Ukrainy zapłacił po 42 000 euro. Pierwszy źrebak będzie pochodził od znakomitej klaczy Sea Coast Ferly, która sama chodziła konkursy 1.60 m, drugi wywodzi się natomiast z rodziny olimpijskiego Hardorck Z. Drugą cenę aukcji 36 000 euro uzyskano za ciążę po Eldorado van de Zeshoek od klaczy będącej półsiostrą Itot du Chateau, a trzecią 32 000 euro za kolejny zarodek po Chacco-Blue, tym razem od pełnej siostry ogiera Emerald.

Polski akcent

Na przeprowadzonej 31 marca aukcji mieliśmy jeden polski akcent. Z numerem 13 oferowano nienarodzone źrebię po Aganix du Seigneur od klaczy P-Hawaii (Candillo) będącej matką Quel Homme de Hus. Polski hodowca sprzedał tę ciążę za 28 000 euro.

Średnia cena aukcji przekroczyła 21 000 euro. Już wkrótce ruszy selekcja do pierwszej w tym sezonie aukcji źrebiąt, która odbędzie się 17 czerwca w Sentower Park. Mamy nadzieję, że zobaczymy na niej niejeden polski akcent.

© Eurobreeding.com, fot. Flanders Auction, na zdjęciu Chacco-Blue

eurobreeding

Back to top