Strona główna » Chaplin dla hodowców

Chaplin dla hodowców

Zwycięzca Finału Pucharu Świata 2022, holenderski syn ogiera Verdi TN – Chaplin kończy karierę sportową i będzie wykorzystywany już wyłącznie w hodowli.

Chaplin (Verdi TN x Concorde) hod. G. Knoop z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych, największe sukcesy odnosząc pod Martinem Fuchsem. Ukoronowaniem ich wspólnej podróży było wspomniane zwycięstwo w Finale Pucharu Świata w Lipsku (2022). Wcześniej para wygrała aż trzy konkursy Grand Prix zaliczane do prestiżowego cyklu Global Champions Tour.

Chaplin to koń średniej miary (166 cm) fizycznie bardzo podobny do swojego legendarnego ojca. Matką ogiera to sprawdzona w sporcie do poziomu 1.35 m Jaltha B, która w swoim rodowodzie łączy krew dwóch holenderskich „mocarzy” ogierów Concorde i Nimmerdor.

Do 14 roku życia Chaplin nie był wykorzystywany w hodowli. Pierwszy rocznik źrebiąt pojawił się na świecie w 2022 roku. Nasienie świeże ogiera Chaplin jest dostępne w holenderskiej stacji Nijhof. Więcej informacji o ogierze TUTAJ.

Martin Fuchs & Chaplin, Finał Pucharu Świata Lipsk 2022
Martin Fuchs & Chaplin w drodze po zwycięstwo w Grand Prix Madrytu

© Eurobreeding.com, fot. ze zbiorów Team Nijhof

eurobreeding

Back to top