Strona główna » Chardonnay wzmocni ofertę Deckstation Schockemöhle

Chardonnay wzmocni ofertę Deckstation Schockemöhle

Holsztyński klasyk w Muhlen. Tak możnaby napisać o ostatniej z nowości w ofercie Deckstation Schockemöhle, ogierze Chardonnay (Clarimo x Corrado I) hod. Ernst Uwe Sachau.

Szesnastoletni Chardonna, na listach startowych widniejący z numerem 79 za imieniem, przez kilka sezonów udanie występował na arenie międzynarodowej. Ukoronowaniem jego kariery były Mistrzostwa Świata w Tryon podczas których wywalczył znakomite, 6. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Wśród innych jego sukcesów warto wymienić 6. PŚ CSI5*-W Madryt, 3. miejsce Grand Prix CSIO5* Calgary Spruce Meadows, czy 9. miejsce w Finale Pucharu Świata w Goteborgu.

Ojciec Chardonnay, Clarimo to flagowy ogier Związku Holsztyńskiego, nie dość, że sprawdzony w międzynarodowym sporcie (1.60 m) to jeszcze będący półbratem legendarnych ogierów Cassini I i Cassini I. Ojciec matki, Corrado I, również przez lata był wizytówką stacji ogierów w Elmshorn, a w hodowli zasłużył się jako ojciec takich koni jak Clinton (ojciec m.in. og. Cornet Obolensky) czy Wicemistrzyni Europy Corradina. Z rodziny nr 1228, którą reprezentuje Chardonnay pochodzą również takie konie jak: AD Crosshill czy Cuba Libre.

Zapowiedziano już oficjalnie, że ogier Chardonnay zostanie również szeroko użyty w hodowli Paula Schockemöhle w Lewitz.

Ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle są w Polsce dostępne za pośrednictwem Cichoń Stallions.

© Eurobreeding.com, na podstawie informacji prasowej Deckstation Schockemöhle, fot. Deckstation Schockemöhle

eurobreeding

Back to top