Strona główna » CHIO Aachen 2022: Zwycięzcy Wielkiej Nagrody Akwizgranu

CHIO Aachen 2022: Zwycięzcy Wielkiej Nagrody Akwizgranu

Czterdzieści tysięcy ludzi śledziło na żywo Rolex Grand Prix Aachen czyli Wielką Nagrodę Akwizgranu, rozegraną w niedzielę, 3 lipca.

Zwyciężył reprezentant gospodarzy, 29-letni Gerrit Nieberg na westfalskim wałachu Ben 431 (Sylvain x Quincy Jones) hod. Christa Mikulski. Gerrit Nieberg jako jedyny w rozgrywce zastosował ryzykowny skrót. Ojcem zwycięskiego konia jest Sylvain (Ben 400) sprawdzony w sporcie do poziomu 155 cm syn złotego medalisty olimpijskiego, ogiera Baloubet du Rouet. Wszystko wskazuje na to, że Ben 431 jest dotychczas jego najlepszym potomkiem. Matka wałacha Ben 431, Quipolly (Quincy Jones x Polydor) to półsiostra klaczy Ultra V, na której Pilar Lucrecia Cordon (ESP) startowała z powodzeniem w konkursach do poziomu 150 cm. Jak przyznała matka Gerrita Ben 431 był koniem trudnym, ale Lars widział w nim potencjał. Jak widać intuicja nie zawiodła mistrz olimpijskiego i dziś również jego syn odnosi wielkie sukcesy.

Na drugim miejscu uplasował się Hello Jefferson BWP (Cooper van de Heffinck x Irco Mena) hod. Bernard Mols. Ten utytułowany koń ma bardzo dobry sezon, wcześniej uplasował się w czołówce innego Rolex Grand Prix, rozegranego w marcu w Den Bosch. Do drugiego miejsca doprowadził go Brytyjczyk, Scott Brash.

Trzecim koniem Grand Prix Aachen 2022 była córka Cardento – Katanga vh Dingeshof BWP (Cardento x Tornedo FCS) hod. Jaak Vermeulen, której dosiadał Nicola Philippaerts.

Wielka Nagroda Akwizgranu, Rolex Grand Prix 3.07.2022

  1. Gerrit Nieberg (GER) & Ben 431 WESTF (Sylvain x Quincy Jones) – 0/0/0, 38,63 s
  2. Scott Brash (GBR) & Hello Jefferson BWP (Cooper van de Heffinck x Irco Mena) – 0/0/0, 39,24 s
  3. Nicola Philippaerts (BEL) & Katanga vh Dingeshof (Cardento x Tornedo FCS) – 0/0/0, 39,92 s
  4. Daniel Deusser (GER) & Killer Queen VDM BWP (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure) – 0/0/0, 41,60 s
  5. McLain Ward (USA) & HH Azur (Thunder van de Zuuthoeve x Sir Lui vh Zuuthoeve) – 0/0/4, 40,03 s

Komplet wyników – TUTAJ

Gerrit Nieberg & Ben 431

Co ciekawe w drugim nawrocie wystartowały aż dwa konie po wspomnianym wcześniej holsztyńskim ogierze Cooper van de Heffinck (Caretino x Landlord). To koń sam sprawdzony w międzynarodowym sporcie, syn Caretino, a więc ojca takich sław jak Casall czy Caretano Z. Z tej samej rodziny żeńskiej 504 pochodziły takie konie jak Lantaan czy Quaprice Bois Margot. Świeże nasienie ogiera Cooper van de Heffinck jest dostępne we francuskiej Haras Beligneux.

© Eurobreeding.com, fot. CHIO Aachen/ Michael Strauch.

eurobreeding

Back to top