Strona główna » Cicero Z na hodowlanej emeryturze

Cicero Z na hodowlanej emeryturze

22-letni Cicero van Paemel (Cicero Z) (Carthago x Randel Z) hod. Rony Borloo przechodzi na emeryturę. Wczoraj oficjalnie poinformowano, że sezon 2022 był ostatnim sezonem w jego karierze hodowlanej.

Rodowód

Cicero van Paemel przyszedł na świat 30 marca 2000 roku. Jego ojcem jest olimpijczyk Carthago (Capitol I x Calando I), a matką zarejestrowana w BWP, ale z obustronnie hanowerskim pochodzeniem Rendez-Vous van Paemel (Randel Z x Graphit). Czworo rodzeństwa ogiera Cicero Z chodziło z powodzeniem w międzynarodowym sporcie na poziomie 1.45-1.60 m. Linia żeńska wydała na świat takie konie poziomu 1.60 m jak: Ciska van Paemel, Barbarossa van Paemel, Don Camilo van Paemel czy Jamaica van Paemel.

Cicero Z, obok Mylord Carthago pozostaje jednym z najlepszych synów wspomnianego już Carthago.

Kariera sportowa

Kariera sportowa Cicero obfitowała w sukcesy na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Ogier wielokrotnie plasował się w czołówce konkursów Grand Prix czy Pucharu Świata. Wygrał Grand Prix CSI3* Aalst, był czwarty w Grand Prix CSI4* w Antwerpii i czwarty w Grand Prix Sires of The World w Lanakenm występował też w Aachen, La Baule, Mechelen, St Gallen, Hickstead i w Rzymie. Karierę sportową zakończył w 2013 roku i od tej pory pełnił wyłącznie obowiązki reproduktora.

Kariera hodowlana

Pierwsze potomstwo Cicero przyszło na świat w 2004 roku. Do dziś popularność ogiera nie słabnie. Do tej pory ponad 100 jego potomków osiągnęła poziom 1.50 m, a ponad 50 – poziom 1.60 m. Njabardziej znane to Izzy by Picobello czy Eristov.

Cicero Z przekazuje możliwości skokowe, dobry ruch i jezdność. Często jego potomstwo to konie długo dojrzewające, niezbyt spektakularne w skokach luzem. W najnowszym rankingu WBFSH Cicero Z plasuje się na 57. miejscu.

Ostatni sezon hodowlany Cicero spędził w Zangersheide. W ofercie pozostaje mrożone nasienie tego ogiera. Cicero dobrze łączy się z klaczami o poprawnym baskilu i zaawansowanymi w krew. Ważne by były również zbudowane „pod górkę”.

Polscy hodowcy również chętnie sięgali po Cicero Z. Stanówkę jego synami, ogierami Concorde 76 (z matki po Ciacomo) i Cross AMG (od matki po Contact Me) oferuje Stajnia Ogierów Bonin.

Concorde 76 (Cicero Z x Ciacomo)

© Eurobreeding.com, fot. ze zbiorów Zangersheide (jeśli nie podpisano inaczej), na zdjęciu głównym Cicero Z

Back to top