Strona główna » Cichoń Stallions Show 2023 już w przyszłym tygodniu

Cichoń Stallions Show 2023 już w przyszłym tygodniu

Cichoń Stallions Show 2023 to wydarzenie, które zainauguruje siódmy już sezon hodowlany prowadzonej przez rodzinę Cichoń stacji ogierów na polskim rynku hodowlanym.

Organizatorzy od kilku edycji z powodzeniem łączą pokaz ogierów, podczas którego prezentowana jest oferta reproduktorów na sezon hodowlany, z międzynarodową konferencją hodowlaną, w czasie której krajowi i zagraniczni specjaliści omawiają zagadnienia z różnych dziedzin hodowli koni sportowych.

Nie inaczej będzie w tym roku – konferencja, odbywająca się pod hasłem „How to train a success?” rozpocznie się w piątkowe (24.02) popołudnie, a jej merytoryczną część zainauguruje wykład i praktyczne studium przypadku w zakresie oceny liniowej, które poprowadzi Jarosław Szymoniak, dyrektor SO w Gnieźnie i członek Komisji licencyjnej PZHK. Następnie uczestników czekają wykłady i praktyczne prezentacje z zakresu skoków luzem, prezentacji w ręku i lonżowania, które poprowadzą zagraniczni specjaliści – Bernard Demets i Marco List. Intensywny dzień zakończy prezentacja Darii Kobiernik, która opowie o swoich metodach pracy z młodymi końmi.

Konferencja będzie kontynuowana w sobotę (25.02) – dzień rozpocznie dr hab. Dorota Lewczuk z Polskiej Akademii Nauk, która poruszy zagadnienia związane z biomechaniką ruchu konia. Następnie uczestników czekają panele związane z odbywającym się w Radzionkowie równolegle Śląsko-Opolskim Czempionatem Koni Szlachetnych, w czasie których uczestnicy będą na bieżąco analizować i oceniać prezentacje, a po zakończeniu zmagań spotkają się z członkami jury by wymienić spostrzeżenia. Konferencję zakończy wykład dotyczący dietetycznych i weterynaryjnych aspektów treningu młodych koni, który poprowadzi dr Bernhard Janetzko z Niemiec.

Goldfinger VDT (Jazz x Ferro)

Po intensywnej części merytorycznej, przybyłych do Radzionkowa czeka Cichoń Stallions Show 2023, podczas którego nie tylko zobaczą ogiery ze stawki stacji, w tym nowo pozyskanego V-ce Czempiona Körungu Meklemburskiego – Challco PS czy powierzonego przez Stadninę Koni Widzów ogiera pełnej krwi San Moritz xx, ale także będą mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Ślad, podziwiać występy gimnastyki sportowej i frisbee, czy śledzić zmagania finalistów turnieju Hobby Horse.

Dwa intensywne dni zakończy tradycyjne Breeders Party – okazja do integracji i wymiany cennych doświadczeń. Koszt udziału w Konferencji obejmujący również rezerwację miejsc na wieczorny pokaz to 400 zł / os – przewidziane są zniżki dla klientów stacji oraz studentów i uczniów kierunków zootechnicznych. Zapisy przyjmowane są mailowo: cichon.stallions.show@gmail.com
Wstęp na trybuny podczas pokazu ogierów będzie bezpłatny.

Powiązane linki

Wydarzenie będzie transmitowane online za pośrednictwem portalu Świat Koni.

Caroly (Calido I x Contendro I)

© Materiał reklamowy Cichoń Stallions, fot. materiały prasowe

eurobreeding

Back to top