Strona główna » CSIO3* Drammen 2024: Polskie konie przebojem zawodów!

CSIO3* Drammen 2024: Polskie konie przebojem zawodów!

Fantastyczne występy wyhodowanych w Polsce koni na zawodach CSIO3* Drammen. Choć norweska pogoda nie rozpieszczała, to nasi zawodnicy przywieźli ze Skandynawii bardzo dobre wyniki.

Zwycięstwo w Pucharze Narodów

Zaczęło się znakomicie, od piątkowego zwycięstwa Polaków w konkursie Pucharu Narodów. W nim najlepiej, bo bezbłędnie w obu nawrotach, wypadły konie wyhodowane w Polsce: zarejestrowany w księdze SP Kathmandau (Zinedine x Samurai M) hod. Agnieszka Sztandar-Sztanderska/jeździec Marek Wacławik oraz Colinero (Cola x Escudo I) hod. Witold Pietrzyk/jeździec Michał Tyszko. Kathmandau reprezentował Polskę również w rozgrywce o 1 miejsce, z której wyszedł zwycięsko.

Zwycięstwo w Grand Prix

Znakomitym rezultatem zakończyło się również Grand Prix, w którym przeszkody sięgały wysokości 1.55 cm, a pula nagród wyniosła 60 000 euro. W nim najlepszy okazał się reprezentant Polski na wspomnianym już, oldenburskim Colinero. Koń ten ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Grand Prix CSI2* Bogusławice i wywalczone „oczka” olimpijskie. Co ciekawe 12-letni Colinero, miał okazję sprawdzić się w hodowli – dotychczas pięć jego córek uzyskało wpis do ksiąg PZHK. To półbrat utalentowanego Stakudo Miralex (Satisfaction I), na którym sukcesy do poziomu 1.45 m odnosił Łukasz Brzóska. Gratulujemy serdecznie całej reprezentacji, która z takim powodzeniem rywalizowała w Drammen!

Michał Tyszko & Colinero

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top