Strona główna » Czarne perły ze Stajni Brzóska

Czarne perły ze Stajni Brzóska

Anna Słodkiewicz-Brzóska i Łukasz już piąty rok z rzędu oferują hodowcom swoje utalentowane ogiery skokowe. Jakie asy w rękawie mają na sezon 2023?

Wnuk Darco

Kiedy w 2019 kary Dark’Ann wkroczył na płytę AES Stallion Grading skradł serca wielu hodowców. Jego popularność nie dziwiła jeśli spojrzymy na jego rodowód. To syn Darcodello, półbrata ogierów Cascadello I i Cascadello II pochodzący po legendarnym Darco. Matka ogiera Dark’Ann pochodzi po innym znakomitym skoczku, holsztyńskim ogierze Casall, który z roku na rok coraz lepiej spisuje się w roli ojca matek. Szybko okazało się, że znakomity rodowód idzie w parze z talentem skokowym. Już w 2019 roku Dark’Ann uplasował się w ścisłym finale SCPMK Olsza, a rok później wywalczył kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, które niestety z powodu pandemii nie odbyły się. W 2022 roku Dark’Ann w spektakularnym stylu wygrał międzynarodowy konkurs podczas CSI Valkenswaard. Obecnie ogier z powodzeniem startuje międzynarodowych zawodach na poziomie 1.35 m i w nadchodzącym sezonie zadebiutuje w konkursach zaliczanych do rankingu światowego.

Pierwsze źrebięta po ogierze Dark’Ann cechują się dużym kalibrem, prawidłową kościstością, bardzo dobrym ruchem i w dużej mierze również efektowną, karą maścią, co pozwala mieć nadzieję, że będą to w przyszłości doskonałe, atletyczne konie sportowe.

Dark’Ann podczas CSI Valkenswaard 2022

Syn ogiera Dominator Z

W 2022 do ogiera Dark’Ann dołączył inny kary ogier – Duc 123 Z. To syn gwiazdy światowego sportu, ogiera Dominator Z (Diamant de Semilly x Cassini I) i sprawdzonej w międzynarodowym sporcie Cantalopue Second Life Z (Connor x Cassini I). Matka ogiera Duc jako 5-latka wygrała pierwszy półfinał MŚMK Lanaken 2015. Ojciec ma na swoim koncie liczne starty na poziomie 5*. Tylko w ostatnich miesiącach Dominator Z był 5. w Mistrzostwach Świata (klasyfikacja drużynowa), 3. w CSI5* Basel i wygrał niezwykle prestiżowe Grand Prix LGCT CSI5* Sztokholm.

Kary i atletyczny jak ojciec Duc 123 Z cechuje się ponadprzeciętnymi możliwościami skokowymi oraz świetnym, obszernym galopem. W pierwszym sezonie bardzo udanie prezentował się w konkursach dla młodych koni, uzyskując noty powyżej 8 pkt. Kilkanaście dni temu z powodzeniem zadebiutował na poziomie 1.20 cm.

Holsztyńska rodzina ogiera Duc 123 Z, oznaczona numerem 318D1 należy do najlepszych w Europie. Pochodziły z niej m.in. Mistrz Świata 2006 ogier Cumano (Cassini I), a także uznane ogiery Casiro I i II oraz Ladalco.

Podobnie jak Dark’Ann, również Duc został uznany w AES i PZHK, a więc urodzone źrebięta hodowcy mogą rejestrować w AES, PZHK i Zangersheide.

Duc 123 Z

Duc 123 Z
Duc 123 Z

Oferta stanówki

W sezonie 2023 będzie dostępne nasienie świeże ogierów Dark’Ann i Duc 123 Z w cenie 2000 zł (plus koszty pobrania i wysyłki). Więcej informacji 515297077 / 505915004

Kolejna gwiazda już wkrótce?

Już w przyszłym tygodniu o licencję powalczy kolejny kary ogier z kolekcji Stajni Brzóska. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem ofertę zasili wnuk znakomitego Comme il faut. A na padokach w Jakubowie dorastają kolejne obiecujące ogiery, m.in. po Diarado i Goldfever.

© Materiał promocyjny, fot. materiały prasowe

Back to top