Strona główna » Dni Polskich Koni Sportowych Jarużyn 2024: WYNIKI

Dni Polskich Koni Sportowych Jarużyn 2024: WYNIKI

Za nami pierwsze wydarzenie z cyklu Dni Polskich Koni Sportowych 2024. W sobotę, 27 kwietnia w Jarużynie zaprezentowano łącznie 59 koni. Dziewięć z nich miało pochodzenie ujeżdżeniowe, pięćdziesiąt – skokowe. Komisja w składzie Marlena Gruca-Rucińska, Henryk Soboń i Wolf Lahr (GER) miała więc pełne ręce roboty.

Lenon L i Don Deluxe

W najskromniejszej, bo dziewięciokonnej grupie szczególnie wyróżniały się klaczki. Ze sporą przewagą zwyciężyła szlachetna i bardzo obszerna w chodach Beautiful Ray (Lenon L x Celebes) hod./wł. Andrzej Jendrzejczyk. Drugie i trzecie miejce przypadło rosłym, znakomicie odchowanym i eleganckim córkom ogiera Don Deluxe z oferty Cichoń Stallions klaczom Dagane (Don Deluxe x Rubin) hod. Anna Tomaszewska/wł. Mateusz Budzyński & Casiopea (Don Deluxe x Cancoon) hod. Piotr Siębor/wł. Robert Wiśniewski.

Beautiful Ray Lenon L
Dekoracja klaczki Beautiful Ray. Od lewej Jarosław Lewandowski (KPZHK), Andrzej Jendrzejczyk i Paulina Peckiel (PZHK)

Dagane Don Deluxe
Dagane (Don Deluxe x Rubin)

Ostatnie będą pierwszymi

Rywalizacja o zwycięstwo w bardzo licznej, bo aż osiemnastokonnej grupie skokowych dwulatek toczyła się dosłownie do ostatniego skoku. Pierwsze miejsce wywalczyła wyrośnięta Iceberg Caro PJ (Caroly x Limit)hod./wł. Patrycja Jagsch. Prezentowana jako ostatnia, klacz imponowała możliwościami skokowymi i techniką (9,5 pkt) oraz świetnym galopem (8,5 pkt). Drugie miejsce, z niemal równie wysoką oceną za skoki (9,0 pkt), wywalczyła wychowanka Piotra Jargieło, również siwa Levista Blue PJ (Chacoon Blue x Leovisto). Podobnie jak zwyciężczyni, również Levista zaprezentowała spektakularne skoki luzem, ze szczególnie dobrą pracą zadu.

Iceberg Caro PJ (Caroly x Limit)hod./wł. Patrycja Jagsch
Iceberg Caro PJ (Caroly x Limit)hod./wł. Patrycja Jagsch
Levista Blue PJ
Levista Blue PJ (Chacoon Blue x Leovisto) hod./wł. Piotr Jargieło

Dominacja SK Kruszki

Kiedy wydawało się, że po znakomitej stawce dwuletnich klaczy, trudno będzie o jeszcze lepsze konie, na halę wkroczyły dwuletnie ogiery i wałachy. Rywalizacja w tej bardzo wyrównanej stawce również toczyła się niemal do samego końca. Znakomite oceny od sędziów i gromkie brawa od publiczności otrzymał nowoczesny Gartem MT (Forlee x Comilfo Plus Z)hod. Monika Tadych/wł. Jacek Kot. Ten kruczokary syn uczestnika MŚMK jest kolejnym fenomenalnym potomkiem klaczy Gothika. W styczniu 2024 roku jego rok starszy brat, uzyskał licencję Anglo European Studbook uzyskując najwyższe w stawce oceny za skoki. Drugie miejsce wywalczył stajenny kolega ogiera Gartem MT, Kante MT (Aganix du Seigneur x Cascadello I) hod./wł. Marek Tadych. Ten niezwykle urodziwy koń zaimponował nie tylko swoimi skokami (8,8 pkt), ale przede wszystkim galopem, który komentujący jego występ Henryk Soboń – określił galopem, jakiego oczekuje się od współczesnego konia skokowego.

Trzecie miejsce wywalczył niezwykle elegancki, długonogi Chuck Berry M&M (Condor x Nevados S) hod./wł. Adam Mróz.

Gartem MT Forlee
Gartem MT (Forlee x Comilfo Plus Z)hod. Monika Tadych/wł. Jacek Kot
Dekoracja ogiera Gartem MT. Od lewej Marlena Gruca-Rucińska, Jacek Kot, Izabela Ćwik, Monika Tadych

Nevados S power!

Podium w grupie skokowych trzylatek zdominowały córki ogiera Nevados S. Pierwsza była Villa Neva (Nevados S x Castle Rock) hod./wł. Tomasz Goc, a trzecia Królowa Saba (Nevados S x Diarado) hod. Piotr Siębor/wł. Katarzyna Szestowicka. Rozdzieliła je silna Big Red Girl (Socrates x Rytm) hod./wł. Andrzej Jendrzejczyk.

Villa Neva
Villa Neva (Nevados S x Castle Rock) hod./wł. Tomasz Goc

Mocna stawka na deser

Jarużyńskie zmagania zamykała grupa ogierów i wałachów trzyletnich. Również w tej grupie mieliśmy okazję oglądać świetne młode konie. Zwyciężył Costa Bravo (Santos x Cristallo I) hod./wł. Marek Detmer przed najlepiej ocenionym za skoki (9,0 pkt) Consell M&M (Liamant W VDL x Nevados S)hod. Adam Mróz/wł. Krzysztof Leszczyński. Trzecie miejsce przypadło Simply Red Asante (Vigo Heywood HZ x Likus) hod. Aleksandra Antzoulatos/wł. Tomasz Goc

WYNIKI

Konie 2 i 3-letnie ujeżdżeniowe

  1. Beautiul Ray (Lenon L x Celebes) hod./wł. Andrzej Jendrzejczyk – 8,46 pkt
  2. Dagane (Don Deluxe x Rubin) hod. Anna Tomaszewska/wł. Mateusz Budzyński – 7,92 pkt
  3. Casiopea (Don Deluxe x Cancoon) hod. Piotr Siębor/wł. Robert Wiśniewski – 7,92 pkt
  4. Prince of Power Only FW (For Austria x Landor)hod. Joanna Kruk/wł. Adrianna Bartoszewska – 7,64 pkt
  5. Danse de la Lune VIL (Jovian x Weltstein) hod./wł. Stefan Wiluś – 7,56 pkt

2-letnie klacze skokowe

  1. Iceberg Caro PJ (Caroly x Limit) hod./wł. Patrycja Jagsch – 8,84 pkt (skoki: 9,5 pkt)
  2. Levista Blue PJ (Chacoon Blue x Leovisto) hod./wł. Piotr Jargieło – 8,62 pkt (9,0 pkt)
  3. Bella Rosa (Socrates x Rytm) hod./wł. Andrzej Jendrzejczyk – 8,48 pkt (9,0 pkt)
  4. Wild And Easy (Quite Easy II x Solaris) hod./wł. Agnieszka Janus – 8,30 pkt (9,0 pkt)
  5. Dila-G (Blitz AL Z x Egerro) hod./wł. Andrzej Głodny – 8,30 pkt (8,5 pkt)

2-letnie wałachy i ogiery skokowe

  1. Gartem MT (Forlee x Comilfo Plus Z) hod. Monika Tadych/wł. Jacek Kot – 8,82 pkt (9,5 pkt)
  2. Kante MT (Aganix du Seigneur x Cascadello I) hod./wł. Marek Tadych – 8,52 pkt (8,8 pkt)
  3. Chuck Berry M&M (Condor x Nevados S) hod./wł. Adam Mróz – 8,44 pkt (8,2 pkt)
  4. Libreville (Nevados S x Landor) hod.Mariusz Hein/wł. Jan Kałabun – 8,36 pkt (8,3 pkt)
  5. Turbokozak (Caressini x Cordess) hod. Stanisław Janik/wł. Lucjan Dechnik – 8,34 pkt (8,7 pkt)

3-letnie klacze skokowe

  1. Villa Neva (Nevados S x Castle Rock) hod./wł. Tomasz Goc – 8,32 pkt (8,7 pkt)
  2. Big Red Girl (Socrates x Rytm) hod./wł. Andrzej Jendrzejczyk – 8,32 pkt (8,4 pkt)
  3. Królowa Saba (Nevados S x Diarado) hod. Piotr Siębor/wł. Katarzyna Szestowicka – 8,28 pkt (8,2 pkt)
  4. Fuerteventura (Khedira x Fantome d’Abdullah) hod. Karina Dobrzykowska/wł. Krystyna Mówińska – 8,16 pkt (8,5 pkt)
  5. Elequeen (Cornet de Semilly x Tjungske) hod./wł. SK Dobrzyniewo – 8,08 pkt (7,7 pkt)

3-letnie ogiery i wałachy skokowe

  1. Costa Bravo (Santos x Cristallo I) hod./wł. Marek Detmer – 8,72 pkt (8,8 pkt)
  2. Consell M&M (Liamant W VDL x Nevados S)hod. Adam Mróz/wł. Krzysztof Leszczyński – 8,50 pkt (9,0 pkt)
  3. Simply Red Asante (Vigo Heywood HZ x Likus) hod. Aleksandra Antzoulatos/wł. Tomasz Goc – 8,36 pkt (8,8 pkt)
  4. One Charming Boy (Chacfly PS x Qumball) hod./wł. Anna Urban – 8,36 pkt (8,5 pkt)
  5. Morgan (Quvilion van’t Huka x Pigmalion) hod./wł. Rajmund Łączny – 8,34 pkt (8,5 pkt)

Powiązane linki

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu głównym Gartem MT

eurobreeding

Back to top