Strona główna » Dourking Hero Z w ofercie Deckstation Schockemöhle

Dourking Hero Z w ofercie Deckstation Schockemöhle

Rekordzista tegorocznej aukcji Zangersheide w Sentower Park, efektowny, licencjonowany syn Dourkhan Hero Z – Dourking Hero Z zadebiutuje w hodowli już w tym sezonie.

Ogier, sprzedany za 340 tys. euro do Niemiec, zajmie boks czołowego w Deckstation Schockemöhle. Oferta stanówki jest już dostępna na oficjalnej stronie stacji TUTAJ.

Ojcem Dourking Hero Z jest Wicemistrz Świata w kategorii koni 7-letnich, Dourkhan Hero Z (Don’t Touch Tiji Hero Z x Zandor Z). Ten popularny reproduktor aktualnie kontynuuje karierę sportową pod Christianem Ahlmann’em. Na międzynarodowych parkurach znakomicie prezentuje się również matka Dourkinga. Kinmar Queen Hero (Kassander van’t Roosakker) aktualnie startuje do poziomu 1.45m włącznie. Niewątpliwe ciekawą informacją dla hodowców jest fakt, że nowość z oferty Schockemöle pochodzi ze słynnej rodziny klaczy Usha van’t Roosakker. W dodatku Kinmar Queen Hero to przykład udanego linebreeding’u. Jej trzecia matka – Atoucha van’t Roosakker to jednocześnie druga matka ogiera Kassander van’t Roosakker.

Przedstawicielem Deckstation Schockemöle w Polsce jest Cichoń Stallions. Nasienie można zamawiać zarówno bezpośrednio z Niemiec, jak i z pomocą polskiego pośrednika.

Nacisk na sport

W sezonie 2024 ogier Dourkhan Hero Z został zwolniony z obowiązków hodowlanych. Do dyspozycji hodowców pozostaje jego nasienie mrożone oraz jego utalentowany syn Django Z. Oba ogiery cieszą się zresztą dużą popularnością wśród polskich hodowców.

© Eurobreeding.com, fot. Zangersheide

eurobreeding

Back to top