Strona główna » Elektryzujące wzmocnienie dla Stada Ogierów Łąck

Elektryzujące wzmocnienie dla Stada Ogierów Łąck

Znakomity młody ogier skokowy, o iście olimpijskim rodowodzie zasili stawkę ogierów oferowanych przez Stado Ogierów Łąck.

Malowniczo położone Stado Ogierów w Łącku świętuje w tym roku okrągły jubileusz 100-lecia. Dodajmy, działalności obfitującej w liczne sukcesy hodowlane i sportowe. Mimo mocnej konkurencji ze strony sukcesywnie rozwijającej się hodowli prywatnej, nadal podejmuje się tu działania, które są w stanie zaspokoić apetyty nawet najbardziej wymagających hodowców. Tydzień temu podczas CAVALIADA Horse Auction przedstawiciele stada wylicytowali jedną z gwiazd, ogiera Eskobar (Cornet Obolensky x Diarado).

Cornet Obolensky
Clinton
Rabanna van Costersveld
Corrado I
Urte
Heartbreaker
Holivea van Costersveld
Elizabed
Diarado
Elizakan
Diamant de Semilly
Roxette I
Cancoon
Europa

Przykuwający uwagę nowoczesnym typem i możliwościami skokowymi Eskobar jest zarejestrowany w księdze SP. Ogier legitymuje się bardzo ciekawym pochodzeniem. Jego ojciec, gwiazda światowego formatu Cornet Obolensky, olimpijczyk, zwycięzca zawodów najwyższej rangi, w tym m.in. CSIO5* Rotterdam 2012, CSIO5* Rzym 2012, CSIO5* Barcelona 2008, dał w hodowli całą plejadę znakomitych skoczków na czele z takimi końmi jak Clooney (Martin Fuchs), Coree (1.65 m Gregory Wathelet), Comme Il Faut (1.65m, Marcus Ehning), Balou du Reventon (1.65m, Brian Moggre), Cornado NRW (1.65m, Marcus Ehning) czy Conte Bellini (1.60m, Marco Kutscher).

Równie rozpoznawalny jest ojciec matki og. Eskobar, Diarado. To zwycięzca uznawania ogierów holsztyńskich, jeden z najlepszych obecnie reproduktorów skokowych. Diarado słynie również jako ojciec doskonałych potomków do WKKW. Zwyciężył w rankingu WBFSH reproduktorów WKKW za 2023 rok.

Załoga Stada Ogierów w Łącku, a w szczególności Prezes Wojciech Muczyński oraz hodowczyni Joanna Kruk, pokładają w og. Eskobar duże i w pełni uzasadnione nadzieje. Jak nas poinformowano ogier w sezonie 2024 będzie przygotowywany do udziału w Mistrzostwach Polski Młodych Koni.

Przedstawiciele SO Łąck udowodnili przy okazji, że ciekawego, perspektywicznego konia można zakupić w Polsce, i to na bardzo przejrzystych, aukcyjnych zasadach. 

To nie koniec spektakularnych zakupów stada. Niedawno hodowlany świat obiegła wiadomość o zakupie, trzyletniego syna wybitnego Galileo. Proud And Regal, bo tak nazywa się nowa gwiazda, od sezonu 2024 zasili krajową hodowlę koni pełnej krwi. Urodzony w Irlandii ogier to zwycięzca Criterium International, gonitwy rangi G1. Proud And Regal niebawem zajmie boks czołowego w Krasnem, naszej najstarszej stadninie hodującej konie pełnej krwi (założonej w 1857 r., po II wojnie światowej reaktywowanej w 1987 r.).

***

Eskobar Cornet Obolensky x Diarado x Cancoon | 2020 | 167 cm |

Prezes SO Łąck Wojciech Muczyński tuż po zakończeniu aukcji

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska i Piotr Hass-Sandej

eurobreeding

Back to top