Strona główna » Fabregas S dla Mistrza Europy!

Fabregas S dla Mistrza Europy!

Kariera sportowa wyhodowanego w Polsce ogiera Fabregas S (Nevados S x Regiel) nabiera rozpędu.

Jako pięciolatek ogier trafił do Belgii. Od lipca 2022 roku pozostaje w szwajcarskich rękach. Jego właścicielem jest Oliver de Coulon, właściciel Ecuries les Verdets. W marcu tego roku Fabregas S wygrał konkurs 1.40 m. Ten sukces odniósł na nim Bryan Balsiger, młodzieżowy Mistrze Europy 2017. We wrześniu zawodnik postanowił rozpocząć nowy rozdział w swojej karierze. W ten sposób konie pana de Coulon trafiły do innej, znakomitej szwajcarskiej stajni. Od końca września regularnie startuje na nich Pius Schwizer – drużynowy brązowy medalista igrzysk olimpijskich (Pekin 2008) i drużynowy Mistrz Europy (Windsor 2009).

Para Schwizer – Fabregas S zadebiutowała w fantastycznym stylu zajmując 30 września 3. miejsce w konkursie 1.35 m CSI2* Gorla Minore (ITA).

Fabregas S (Nevados S x Regiel) hod. Hubert Szurik urodził się w 2015 roku i pochodzi z pierwszego rocznika źrebiąt po wybitnym sportowo ogierze Nevados S. W 2018 roku Fabregas S wywalczył w Polsce licencję hodowlaną, w kolejnych latach pozostawiając łącznie ponad 30 sztuk potomstwa w tym licencjonowanego ogiera Cassinivados SM. W 2022 roku pierwsze źrebięta po ogierze Fabregas S urodziły się w Belgii. Fabregas S to w tej chwili najbardziej utytułowany potomek wspomnianego już ogiera Nevados S

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top