Strona główna » Ferdeaux sprzedany do Kanady

Ferdeaux sprzedany do Kanady

Ujeżdżeniowa gwiazd hodowli holenderskiej zmienia obywatelstwo.

Ferdeaux (Bordeaux x Ferro) hod. Dhr. G. van Esterik przyszedł na świat trzynaście lat temu. Podczas próby dzielnosci dla ogierów ubiegających się o licencję księgi KWPN otrzymał bardzo wysoką notę końcową 84 pkt w tym 9,0 za galop i 8,5 pkt za jezdność.

Jego ojciec Bordeaux i dziadek Ferro z powodzeniem startowały w konkursach poziomu Grand Prix. Również matka – Part Two była pozytywnie sprawdzona na czworoboku, dała też łącznie cztery konie poziomu Małej Rundy.

Sam Ferdeaux również startował w konkursach ujeżdżenia do poziomu Małej Rundy włącznie. Dwukrotnie wywalczył sobie udział w ścisłym finale MŚMK. Jako pięciolatek zajął miejsce 10.

Wykorzystany w hodowli Ferdeaux zasłynął jako ojciec czempiona licencji KWPN, ogiera Lacrosse RS2.

Na przełomie 2022 i 2023 Ferdeaux zmienił właściciela i został wyeksportowany do Kanady, do stajni MJ Proulx’ Canadream Farm. Od połowy marca, kiedy zakończy się jego obowiązkowa kwarantanna, będzie dostępny dla kanadyjskich i amerykańskich hodowców. Wcześniej nowi właściciele Ferdeaux sprowadzili do Kanady takie gwiazdy hodowli holenderskiej jak Wynton, Tolegro czy Knock Out.

Więcej informacji o Canadream Farm można znaleźć TUTAJ. Holenderska stacja Hengstation Van Uytert nie podała czy w sezonie 2023 będzie dostępne nasienie mrożone ogiera Ferdeaux.

© Eurobreeding.com, fot. Hengstation Van Uytert

eurobreeding

Back to top