Strona główna » Festiwal Jeździecki Baborówko 2024: Clearway i Stalypso ojcami zwycięzców 4*

Festiwal Jeździecki Baborówko 2024: Clearway i Stalypso ojcami zwycięzców 4*

Festiwal Jeździecki Baborówko 2024 przeszedł do historii. Międzynarodowe zawody wkkw organizowane w sercu Wielkopolski przez rodzinę pp. Święckickh kolejny raz okazały się prawdziwym świętem jeździectwa.

Festiwal Jeździecki Baborówko 2024

Od czwartku do niedzieli w Baborówku rozegrano konkursy od rangi 1 do 4*. W tych najbardziej prestiżowych CCI4*-S i CC4*-L wygrywali zagraniczni goście. W czterech „krótkich” gwiazdkach najlepszy był Niemiec, Christoph Wahler na holsztyńskim Carjatan S (Clearway x Galant Vert xx) hod. Carl-Friedrich Soehrmann. Druga była reprezentantka Belgii Lara De Liedekerke-Meier na hanowerskim Ducati d’Arville (Diarado x Perpignon) hod. Wolfgang Rüsch, a trzeci Nicolai Aldinger na duńskim Holsztynie Timmo (Timolino x Carlos DZ) hod. Ole Lehmann. Warto przy okazji wspomnieć, że Carlos DZ ostatnie lata życia spędził w Polsce.

Christoph Wahler & Carjatan S
Festiwal Jeździecki Baborówko 2024
Christoph Wahler (GER) & Carjatan S

Zwycięska córka Stalypso

Długie 4* również „padły łupem” konia hodowli niemieckiej. Zwycięstwo w nich wywalczyła zarejestrowana w DSP klacz DSP Fighting Line (Stalypso x Laretto Diavolo) hod. Josef Fuchs. W Baborówku startowała na niej reprezentantka Austrii, Lea Siegl. Od tego sezonu Stalypso stacjonuje w Polsce. Pisaliśmy o nim szerzej TUTAJ. Drugie miejsce wywalczył Jan Matthias na hanowerskim, ale bardzo mocno zaawansowanym w krew koniu Wilbur Larch (Water Dance xx x Augustinus xx) hod. Oliver Kienz. Trzecia była Rebecca-Juana Gerken na trakeńskiej klaczy TSF Solara (Windfall x Grafenstolz) hod. Christoph Zimmermann.

DSP Fighting Line & Lea Siegl
Festiwal Jeździecki Baborówko 2024
Lea Siegl (AUT) & DSP Fighting Line

Tegoroczny festiwal to już szesnasta edycja tego wydarzenia. Kolejna impreza międzynarodowa w Baborówku już w sierpniu. Od 9 do 11 sierpnia na nowoczesnej arenie rywalizować będą skoczkowie, a w piątek 9 sierpnia odbędzie się również aukcja źrebiąt skokowych w formule hybrydowej (na żywo w Baborówku i online na equibid.pl).

Więcej informacji o selekcji aukcyjnej TUTAJ.

Festiwal Jeździecki Baborówko powiązane linki:

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top