Strona główna » Finał PŚ Lipsk 2022: Chaplin najszybszy w pierwszym półfinale

Finał PŚ Lipsk 2022: Chaplin najszybszy w pierwszym półfinale

Syn ogiera Verdi bezkonkurencyjny w pierwszym półfinale wielkiego finału Pucharu Świata – FEI World Cup™ Finals 2022 w Lipsku.

Konkurs rozegrano na zasadach konkursu szybkości. Każda zrzutka powodowała doliczenie do wyniku trzech karnych sekund. Zwyciężył ogier Chaplin KWPN (Verdi x Concorde), drugie miejsce wywalczył Elektric Blue P DSP (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure), a trzecie Count Me In HANN (Count Grannus x Sherlock Holmes).

Chaplin (Verdi x Concorde)hod. G. Knoop ur. 2007, pochodzi po znakomitym ogierze Verdi (Quidam de Revel x Landgraf I), który przez dziesięć lat startował z powodzeniem na arenie międzynarodowej, startując łącznie w 11 imprezach rangi mistrzowskiej.

Matka ogiera Chaplin – Jaltha B, była sama sprawdzona w sporcie do poziomu 135 cm. Jej ojcem był świetny sportowiec i reproduktor Concorde. Druga matka, klacz Caltha B to matka klaczy klasy Grand Prix – Twilight Zeldenrust (150 cm), oraz babka dwóch innych koni startujacych w takich konkursach: Picolien Zeldenrust (160 cm) i Personality (150 cm).

Chaplin w swojej karierze wygrał m.in. trzy konkursy Grand Prix z cyklu Longines Global Champions Tour. Jego pierwsze źrebięta przyjdą na świat w sezonie 2022. Mrożone nasienie jest dostępne za pośrednictwem stacji Team Nijhof.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)