Strona główna » Flanders Embryo Auction 2021: Astronomiczne ceny i polskie akcenty

Flanders Embryo Auction 2021: Astronomiczne ceny i polskie akcenty

Wczoraj wieczorem w Opglabbeek odbyła się aukcja nienarodzonych źrebiąt z najlepszych europejskich linii – Flanders Embryo Auction.

Zaoferowano 24 ciąże, z których sprzedano 22, uzyskując 485 000 euro i średnią 22 045 euro. Licytacja odbyła się w formule hybrydowej, a poprowadził ją Louis de Cleene, ten sam który 17 grudnia poprowadzi CAVALIADA Horse Auction. Najwyższą cenę 52 000 euro uzyskano za pełnego brata lub siostrę wałacha H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo). Źrebię ma się urodzić około 16 maja 2022. Drugą cenę uzyskano za potomka dwóch koni Grand Prix: Chacco-Blue i klaczy Kirby de Muze (Nabab de Reve). Nabywca ze Szwecji zaproponował za niego 38 000 euro. Trzecią cenę aukcji 32 000 euro uzyskały dwa nienarodzone źrebięta: pochodzący ze skojarzenia Balou du Reventon i klaczy Grand Prix – Ciske van Overis (Celano) oraz Chacco-Blue i innej klaczy Grand Prix – Babylotte (Dollar du Murier).

Polskie akcenty

We wczorajszej aukcji Polacy uczestniczyli nie tylko jako klienci, kupując za 14 000 euro katalogowy nr 16 Perigueux x Diamant de Semilly. Katalogowy nr 15 Chacco-Blue x Corrado I, za który nabywca zapłacił 18 000 euro to nienarodzone źrebię pochodzące od polskiego hodowcy – Szymona Mukalskiego. Matką jest holsztyńska Solange (Corrado I x Fernando), pełna siostra ogierów Corofino I i Corofino II, która dała już klacz startującą na poziomie 160 cm: Chanel XXV (Larimar). Mrożony zarodek po Balou du Reventon został w tym roku sprzedany na Baborówko Horse Auctions – Foals Edition.
To nie koniec polskich akcentów. Jedną z najlepszych cen aukcji uzyskano za owoc skojarzenia ogiera Heartbreaker i klaczy Chapeau 10 (Chacco-Blue), która przez pewien czas startowała w Polsce, dosiadana m.in. przez Stanisława Przedpełskiego. Jej nienarodzone źrebię sprzedano za 30 000 euro.

© Eurobreeding.com, na zdjęciu Solange po Corrado I, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top