Strona główna » Franziskus z tytułem FRH

Franziskus z tytułem FRH

Czternastoletni, hanowerski ogier Franziskus (Fidertanz x Alabaster) hod. Elisabeth Albers uhonorowany przez macierzysty związek przydomkiem FRH.

Tegoroczny, drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Świata w Herning został wczoraj oficjalnie włączony do grona koni, które do imienia mają dodany sufiks „FRH”. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie honorowe wyróżnienie, ale realne wsparcie danej pary. Konie „FRH” mają zapewnioną opiekę finansową i merytoryczną. Stowarzyszenie, nazywane po prostu „Klubem wspierających sportowe konie hanowerskie” działa od 1985 roku. Każdy, po spełnieniu odpowiednich warunków może stać się jego członkiem.

Swoje największe sportowe sukcesy Franziskus odnosi pod Ingrid Klimke, znaną przede wszystkim z sukcesów jakie odnosi w konkurencji WKKW. Para nie tylko przyczyniła się do wywalczenia przez drużynę niemiecką medalu Mistrzostw Świata Herning 2022, ale od kilku sezonów plasuje się w krajowej i europejskiej czołówce. Dobra dyspozycja Franziskusa zapewniła Niemcom drugie miejsce w konkursie drużynowym CDIO5* Aachen 2022.

Czternastoletni Franziskus jest uznanym ogierem, poza licencją macierzystego związku może być używany przez hodowców rejestrujących swoje źrebięta w związkach oldenburskim, westfalskim i SWB.

Franziskus dołączył do znakomitego grona, w którym znalazły się już m.in. fischerChimpunk FRH oraz Showtime FRH.

© Eurobreeding.com, na zdjęciu Franziskus i Ingrid Klimke, MŚ Herning 2022, fot. Liz Gregg/FEI

eurobreeding

Back to top