Strona główna » Glamourdale i Highway TN z tytułem KWPN Horse Of The Year 2023

Glamourdale i Highway TN z tytułem KWPN Horse Of The Year 2023

Znamy już wyniki plebiscytu KWPN Horse Of The Year 2023. Najwięcej głosów w głosowaniu na Konia Roku, otrzymały cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem świata sportu i hodowli, ogiery: Glamourdale i Highway TN N.O.P.

Dla pierwszego, 13-letniego Glamourdale (Lord Leatherdale x Negro), hod. J. Rodenburg, wł. Anne van Olst & Gert-Jan van Olst to już drugi taki tytuł.

Jego kariera rozpoczęła się od zwycięstwa podczas licencji ogierów KWPN w 2014 r. Potencjał potwierdził również w teście dla ogierów uzyskując doskonałą notę 85,5 pkt. W 2018 r. w Ermelo, sięgnął po Mistrzostwo Świata Młodych Koni w kategorii 7-latków potwierdzając swój ogromny potencjał.

Cztery lata później, na Mistrzostwach Świata FEI w Herning, okazał się bezkonkurencyjny w konkursach Grand Prix Special i Grand Prix Freestyle. W tym drugim Glamourdale przekroczył swoistą “barierę dźwięku” czyli 90%. Do tego wszystkiego dołożył jeszcze srebro w konkursie drużynowym. Od początku kariery dosiada go Brytyjka, Charlotte Fry.

W hodowli Glamourdale może poszczycić się takimi końmi jak Lance VOD, Koco Linda, Gladiator, Glamourboy, Kuvasz RS2, Guinness, Kenzo, Layla.

W Polsce Glamourdale jest dostępny za pośrednictwem kliniki Anawet, oferta stanówki jest dostępna TUTAJ.

Highway TN holenderskim skoczkiem roku

Skokowym Koniem Roku księgi KWPN wybrany został ogier Highway TN (Eldorado vd Zeshoek x Chellano Z), hod. P. Verdellen Paarden Fok & Opfok, wł. Team Nijhof, obecnie jeden z najlepszych koni w Willem’a Greve. 

Highway TN w 2022 r, zwyciężył w swoich pierwszych 5* podczas Grand Prix Mechelen, a w minionym roku sięgnął po zwycięstwo w CSIO5* Grand Prix Rotterdam, zajął drugie miejsca w: CSIO5* Grand Prix Falsterbo, CSI4* Grand Prix Valkenswaard, CSI4* Grand Prix Maastricht. Ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Mediolanie, para Willem Greve & Highway TN N.O.P., ukończyła na wysokim 10 miejscu i był to najlepszy wynik w ekipie holenderskiej.

Syn wybornego Eldorado vd Zeshoek TN posiada licencję, oprócz rodzimej księgi, w HANN i OS. W Polsce jako jedni z pierwszych ogiera tego wykorzystali m.in. pp. Siergiej.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (jeśli nie podpisano inaczej), na zdjęciu głównym Highway TN

Back to top