Strona główna » GLOCK’s Dream Boy & Blue Hors Zack żegnają się ze sportem

GLOCK’s Dream Boy & Blue Hors Zack żegnają się ze sportem

Na sportową emeryturę przeszły dwa ważne dla rozwoju dyscypliny ujeżdżenia, ogiery: Glock’s Dream Boy oraz Blue Hors Zack. Zakończyła się pewna epoka choć na szczęście zasłużony odpoczynek nie oznacza końca rozpędzonych na dobre, hodowlanych karier obu znakomitych koni.

Dream Boy gwiazda hodowli i sportu

Jako pierwszy z publicznością pożegnał się Dream Boy. Oficjalna ceremonia odbyła się podczas lutowego KWPN Stallions Show w Den Bosch. 16-letni Glock’s Dream Boy KWPN (Vivaldi x Ferro)T.J.M. Coomans, uczestnik Mistrzostw Europy, Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, mający w swoim sportowym dorobku aż sześć zwycięstw w międzynarodowych konkursach Grand Prix, w tym Pucharu Świata.

Początkowy szlif nadała synowi ogiera Vivaldi, holenderska zawodniczka Gerdine Maree. Największym sukcesem pary Maree/Glock’s Dream Boy, było zdobycie brązowego medalu MŚMK w kat. 6-latków.

Jednak z chwilą przejścia do Hansa Petera Minderhouda, Dream Boy wspiął się na wyżyny, czego potwierdzeniem są znakomite wyniki: zajęcie drużynowego 5. miejsca na Mistrzostwach Świata, indywidualnego 10. miejsca w Finale Pucharu Świata, drużynowego, srebrnego medalu Mistrzostw Europy oraz uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich.

Od początku kariery stadnej, Glock’s Dream Boy nieprzerwanie przypomina o swoim potencjale. A dowodem na to są takie konie jak choćby premiowany w KWPN ogier Monte Carlo TC, zwyciężczyni pokazu klaczy w Ermelo, charyzmatyczna Magna Charta, zwycięzcy licencji westfalskiej, ogiery: Dynamic Dream i Dark Dynamic czy Ostara ST-J, bezkonkurencyjna ujeżdżeniowa trzylatka Narodowej Inspekcji Klaczy w 2022 r.  Jest ojcem, jak do tej pory, 23 uznanych ogierów. Wśród wymienionych szczególne zainteresowanie hodowców wzbudza Dynamic Dream. Pisaliśmy o nim szerzej w cyklu #onetowatch – artykuł do przeczytania TU.

Dream Boy jest w Polsce dostępny za pośrednictwem Anawet. Więcej informacji o ogierze TUTAJ

Vivaldi
Krack C
Renate Utopia
Flemmingh
Gicara II
Jazz
Darla-Utopia
Resia
Ferro
Iresia
Ulft
Brenda
Balzflug
Caresia

Publiczność w Herning żegna „Zacka”

W trakcie licencji księgi Danish Warmblood i zawodów CDI w Herning, przy aplauzie wzruszonej publiczności, odbyło się oficjalne pożegnanie ze sportem ogiera Blue Hors Zack KWPN (Rousseau x Jazz)hod. B. Wilschut. Ten 20-letni obecnie koń swoją bogatą karierę sportową zakończył w październiku 2023 roku.

Blue Hors Zack od początku wzbudzał duże zainteresowanie. Kiedy w 2007 r., pod pierwotną nazwą Zagreb, wywalczył tytuł czempiona licencji KWPN, zwróciły się na niego oczy hodowlanej i sportowej społeczności. Nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. W rękach znakomitego jeźdźca Daniela Bachmanna Andersena, zyskał rozpoznawalność na światowych czworobokach. Duet Daniel Bachmann Andersen/Blue Hors Zack zadebiutował na poziomie Grand Prix w 2017 r. Zaowocowało to wieloma świetnymi występami m.in. 7. miejscem w finale Pucharu Świata, 17. miejscem na Światowych Igrzyskach Jeździeckich i 7. miejscem w Mistrzostwach Europy.

W 2020 r. nowym jeźdźcem Zack’a została Nanna Skodborg Merrald. Pod duńską amazonką Zack zajął 11. indywidualne miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r. W roku następnym para zdobyła drużynowe złoto Mistrzostw Świata.

Hodowlany rozdział, który napisał i nadal pisze Blue Hors Zack, obfituje w gwiazdy najwyższego formatu. Są nimi m.in.: Glock’s Zonik (Edward Gal), Blue Horse Zepter (Daniel Bachmann Andersen), Sezuan (Dorothee Schneider), Zigzag (Gilles Ngovan), Zap Zap (Astrid Neumayer), Zome Zin (Przemysław Kozanowski), Blue Hors Zatchmo (Caroline Chew), Blue Hors Zee Me Blue (Daniel Bachmann Andersen), Blue Hors Zick Flower (Cristian Tudela Ruiz), Blue Hors Zirrus (Christina Vinios), Heiline’s Zackton (Celina Cassøe Krueth).

Wyróżniony zaszczytnym tytułem “Ogiera Roku” Blue Hors Zack, posiada niemal 40 uznanych synów. Jest bezsprzecznie jednym z najbardziej wpływowych ojców koni ujeżdżeniowych na świecie.

W polskiej hodowli od kilku sezonów z powodzeniem jest używany syn ogiera Zack – Heiline’s Zanzier. Ogier stacjonuje w stacji braci Cichoń w Radzionkowie.

Blue Hors Zack w sezonie 2024 jest dostępny w stacji Blue Hors, warunki stanówko TUTAJ

Rousseau
Ferro
Zsuzsa
Ulft
Brenda
Roemer
Landy
Orona
Jazz
Karona
Cocktail
Charmante
Belisar
Farona

Zakończenie kariery sportowej przez oba ogiery to dobra wiadomość dla hodowców. Wyłączenie z treningu czyni je bowiem bardziej dostępnymi w roli reproduktorów. Zarówno GLOCK jak Blue Hors ogłosiły już warunki na sezon 2024. Linki do ofert powyżej.

© Eurobreeding.com, fot. archiwum Blue Hors Zack

eurobreeding

Back to top