Strona główna » Grand Prix Bogusławic i Jakubowic dla koni polskiej hodowli!

Grand Prix Bogusławic i Jakubowic dla koni polskiej hodowli!

Wspaniały weekend dla wyhodowanych w Polsce koni, zwieńczony zwycięstwami w konkursach Grand Prix zawodów międzynarodowych w Bogusławicach i krajowych w Jakubowicach.

La Vulkano L najlepszy w Bogusławicach

Mające wieloletnią tradycję, majówkowe zawody w Bogusławicach, od kilku lat są rozgrywane w randze zawodów międzynarodowych CSI2*. Tym bardziej za duży sukces należy uznać zwycięstwo wałacha La Vulkano L (Vulkan L x Marino) hod./wł. Jan Ludwiczak w konkursie Grand Prix zaliczanym do rankingu światowego (1.45m). Koń ten pochodzi po westfalskim ogierze Vulkan L (Vulkano x Pilot) od wyhodowanej w Polsce klaczy La Marina L (Marino x Lennon). La Vulkano L zadebiutował w zawodach międzynarodowych w 2017 roku, a jego jeźdźcem jest niezmiennie Dawid Skiba.

Świetnie wyhodowane w Polsce konie poradziły sobie również w Finale Rundy Srebrnej (1.40m). W pierwszej dziesiątce uplasowały się aż trzy. Drugi w tym konkursie był Classic SP (Quality Time TN x Action-Breaker) hod. SK Nad Wigrami/wł. Damian Gielata, jeździec Michał Kaźmierczak. Miejsca szóste i dziewiąte zajmowały konie wyhodowane w Polsce, ale zarejestrowane w zachodnich księgach: Via Calida (La Calidad x Andiamo) hod./wł. SK Widzów i OK Lazar (Malito de Reve x Berlin) hod./wł. Edmund Lazarewicz. Koni tych dosiadali Joanna Rosicka-Tyszko oraz Jacek Zagor.

Warto przy okazji dodać, że piątkowy konkurs Longines Ranking również padł łupem konia polskiej hodowli. Po zwycięstwo sięgnęli Michał Tyszko & Colinero (Cola x Escudo I) hod. Witold Pietrzyk.

Lacrima bezkonkurencyjna w Jakubowicach

Bardzo mocną obsadę, mimo że krajową, miał konkurs Grand Prix w Jakubowicach. Rozgrywany jako Memoriał Marcina Klupsia i jednocześnie kolejny z etapów Polskiej Ligi Jeździeckiej zgromadził na starcie 17 par. Do rozgrywki awansowały trzy konie. Zwyciężyła wychowanka Stadniny Koni Nad Wigrami, kasztanowata Lacrima (Canabis Z x Lawito) pewnie prowadzona przez Mateusza Tyszko. Lacrima, dzięki embriotransferowi, kontynuuje równolegle karierę sportową i hodowlaną. To matka uczestnika ubiegłorocznych MŚMK w Lanaken, wałacha Lancelot.

Na tym samym podium znalazł się jeszcze inny koń polskiej hodowli, dosiadany przez Piotra Morsztyna Quidam’s Joker SP (Joker x Quidam’s Rubin) hod./wł. Emilia Ptak. Koń ten talent sportowy, a nawet imię odziedziczył po swoim wybitnym ojcu, również wyhodowanym w Polsce ogierze Joker (Elvis).

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top