Strona główna » Halifax vh Kluizebos oficjalnie żegna się ze sportem

Halifax vh Kluizebos oficjalnie żegna się ze sportem

Zwycięzca Grand Prix CSIO5* Rzym 2018 Halifax vh Kluizebos (Heartbreaker x Fetiche du Pas) w weekend oficjalnie przeszedł na sportową emeryturę. Ceremonia odbyła się w wiecznym mieście, równo pięć lat po tym jak ogier sięgnął po zwycięstwo w prestiżowym konkursie Grand Prix na Piazza di Siena.

Licencjonowany przez wiodące zachodnioeuropejskie związki hodowlane Halifax vh Kluizebos jest synem ogiera Heartbreaker, który już za życia stał się prawdziwą legendą. W trakcie kilkuletniej kariery sportowej Halifax sięgnął nie tylko po zwycięstwo w Grand Prix CSIO5* Rzym, ale był również 2. w Grand Prix CSI5* Windsor, 3. w konkursie PŚ w Mechelen, 4. w Grand Prix LGCT St Tropez i 4. w konkursie PŚ w Weronie. We wszystkich wymienionych wyżej sukcesach partnerował mu reprezentant Włoch Lorenzo de Luca.

Mimo intensywnej kariery sportowej ogier zdołał się już dochować ponad 200 sztuk potomstwa. Najbardziej obiecującym licencjonowanym synem Halifaxa wydaje się być Prestige vh Kluizebos (z matki po Corrado I). Więcej o tym interesującym młodym reproduktorze pisaliśmy TUTAJ.

W 2022 roku w Polsce przyszła na świat pełna siostra ogiera Halifax vh Kluizebos. O tych narodzinach pisaliśmy tutaj.

© Eurobreeding.com, fot. materiały Stephex Stables

eurobreeding

Back to top