Strona główna » Hello Vincent na sportowej emeryturze

Hello Vincent na sportowej emeryturze

Hello Vincent (Consul de la Vie Z x Fergar Mail), znany z występów pod Scottem Brashem oficjalnie zakończył karierę sportową i będzie dostępny dla hodowców.

Już jako 6-latek Hello Vincent dał się poznać jako utalentowany koń skokowy. We wrześniu 2015 roku wywalczył sobie prawo w ścisłym finale Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken. Później udanie wystartował w Mistrzostwach Europy Juniorów, a jesienią 2019 roku stery przejął wybitny brytyjski jeździec Scott Brash. Para wygrała wspólnie między innymi słynne Grand Prix na londyńskich zawodach Olympia Horse Show, Grand Prix CSI5* Lyon i jeden z konkursów na prestiżowych CHIO Aachen. Była też 6. w Grand Prix LGCT CSI5* Doha.

Wszystko co najlepsze w hodowli europejskiej

Rodowód ogiera Hello Vincent, oryginalnie nazwanego Coquin de Coquerie Z to prawdziwy miks tego co najlepsze w hodowli europejskiej. Jego ojciec, zarejestrowany w Zangersheide Consul de la Vie Z (Clinton x Heartbreaker) sam z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych do poziomu 1.60 m i jest półbratem dwóch koni sportowych tego poziomu: Antigone’s Quality i Wimphof’s Hinde. Dodatkową ciekawostką rodowodu ogiera Consul de la Vie Z jest fakt, że stworzono go na takim samym krzyżu jak w przypadku wybitnego og. Cornet Obolensky.

Matką ogiera Hello Vincent jest francuska klacz Quadrille de Coquerie (Fergar Mail x Papillon Rouge), która nie dość, że sama dała trzy konie sprawdzone w sporcie (1.40-1.60 m) to jest półsiostrą aż trzech koni sprawdzonych w międzynarodowych konkursach poziomu 1.60 m.

Z rodziny żeńskiej klaczy Quadrille de Coquerie pochodzi wiele innych koni sprawdzonych w międzynarodowym sporcie takich jak Sirocco de Coquerie, Raliska de Coquerie, czy Aisha de Coquerie.

Oficjalnym dystrybutorem nasienia ogiera Hello Vincent jest Stallion AI Services, więcej informacji o warunkach sprzedaży TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot.materiały stallion.ai.uk

eurobreeding

Back to top