Strona główna » Holsteiner Körung Elmshorn 2023: Lista zakwalifikowanych ogierów

Holsteiner Körung Elmshorn 2023: Lista zakwalifikowanych ogierów

Związek Holsztyński opublikował listę ogierów, które w połowie grudnia powalczą o licencję hodowlaną.

Na pierwszej, oficjalnej liście widnieje 49 kandydatów z rocznika 2021. Wyłoniono ich na przełomie października i listopada spośród 148 zgłoszonych młodych ogierów.

Najszerzej reprezentowanym ojcem jest sprawdzony w międzynarodowych konkursach poziomu 1.60 m Chopin VA (Casall x Coriano). Komisja selekcyjna zakwalifikowała aż czterech jego synów. Po trzech potomków będą mieli w Elmshorn: Casall (Caretino x Lavall I), Cascadello I (Casall x Clearway), Clarimo (Clearway x Caletto II), Keaton (Kannan x Contendro) oraz Cahil (Cornet Obolensky x Contender). Ten ostatni w 2020 roku zadebiutował w hodowli, więc zakwalifikowane ogiery pochodzą z jego pierwszego rocznika. Blisko 30% (14) wyselekcjonowanych koni to synowie, wnukowie lub prawnukowie żyjącej legendy Holsztynu, ogiera Casall. Kompletna lista zakwalifikowanych ogierów poniżej.

Po wielu latach przeprowadzania licencji w Neumunster, tegoroczne jesienne uznawanie ogierów holsztyńskich odbędzie się w Elmshorn. Tym samym historia zatoczyła koło.

Przypomnijmy, że w lutym br odbyło się uznawanie ogierów z rocznika 2020, jego wyniki prezentowaliśmy TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu tytułowym Cahil

eurobreeding

Back to top