Strona główna » IV Czempionat Źrebiąt, 7.08.2021 Baborówko – WYNIKI

IV Czempionat Źrebiąt, 7.08.2021 Baborówko – WYNIKI

W minioną sobotę w Baborówku odbył się IV Czempionat Źrebiąt. Przed polsko-niemiecką komisją w składzie: Henryk Soboń i Almuth Blaschke wystąpiło blisko 90 źrebiąt.

Sędziowie oceniali konie w czterech grupach: źrebięta ujeżdżeniowe, klaczki skokowe, ogierki skokowe i źrebięta zaawansowane w krew. Wyniki najlepszych trójek każdej z klas prezentujemy poniżej.

Czempionatowi towarzyszyła selekcja do aukcji źrebiąt Baborówko Horse Auction Foals Edition 2021. Premierę katalogu zaplanowano na drugą połowę sierpnia. Więcej informacji www.auctions.baborowko.pl

Wyniki IV Czempionatu Źrebiąt, Baborówko 2021

Źrebięta ujeżdżeniowe

 1. K-Quantino W (Glamourdale – Karetina W/Samba Hit I) 17,60 pkt
  hod./wł. Agnieszka Wilczyńska
 2. Livia PGN (Irbis – Lima/Barbur) 17,50 pkt
  hod./wł. SK Pępowo
 3. Botega W (Glamourdale – Brilliants W/Quaterback) 16,90 pkt
  hod../wł. Jacek Wilczyński

Źrebięta skokowe

Klaczki

 1. Karla-GL (Chubakko – Kader-GL/Corrado Son) 18,20 pkt
  hod./wł. Leszek Garstka
 2. Inger K (La Calidad – Inka W/Carlos DZ) 18,00 pkt
  hod./wł. Ireneusz Koźlarek
 3. Chmurka (Kapsones W – Chmurna/Coriano’s Ass) 17,90 pkt
  hod./wł. SK Racot

Ogierki 

 1. Unikat OJK (Uriko – Caria/Larron) 18,50 pkt
  hod./wł. Katarzyna Bartosiewicz
 2. Kapello D (Alan – Kometa/Tanos) 18,00 pkt
  hod./wł. Danko Hodowla Roślin sp.z.o.o. Zakład Nas.-Rol. Szelejewo
 3. Extreme Boy IPO (Lacoste de La Cour – Evista Traenhill/Levisto) 17,70 pkt
  hod./wł. Przemysław Olejnik

Źrebięta zaawansowane w krew

1. Queen Magnum (Magnum VD Bisschop – Królowa Ecosse xx/Ecosse xx) 17,10 pkt
hod./wł. Henryk Święcicki

Superczempion: Unikat OJK

Komplet wyników TUTAJ

K-Quantino W (Glamourdale – Karetina W/Samba Hit I)

Karla-GL (Chubakko – Kader-GL/Corrado Son)

Unikat OJK (Uriko – Caria/Larron)

A oto podsumowanie czempionatu, autorstwa Henryka Sobonia:

Na koniec krótkie podsumowanie i ocena przedstawionych źrebiąt, dokonane przez Henryka Sobonia, członka komisji sędziowskiej:

Każda impreza hodowlana, tak naprawdę nie kończy się wraz z ostatnim uściskiem dłoni,  ostatnią dekoracją i ostatnią zapowiedzią spikera. Prawdziwym zakończeniem jest podsumowanie i sformułowanie wniosków. Po raz pierwszy byłem w Baborówku i po raz pierwszy miałem przyjemność sędziować czempionat źrebiąt na terenie Wielkopolski. Tu należą się słowa uznania dla organizatorów za to, że w doskonały sposób podołali wyzwaniu jakim bez wątpienia było przygotowanie tak dużej imprezy. Korzystając z okazji, chcę pogratulować wszystkim hodowcom za przygotowanie i prezentację swoich źrebiąt. Wygrać może tylko jeden i jest to dla wszystkich zrozumiałe, ale sam fakt uczestnictwa w Czempionacie to sukces, świadczy bowiem o dojrzałości hodowlanej i w pewnym sensie o odwadze hodowcy do porównywania swojego dorobku z innymi. W mojej ocenie wszystkie przedstawione źrebięta zasługiwały na słowa pochwały. Naszym celem jest wyhodowanie konia w typie sportowca. I mam tu na myśli zarówno walory ruchowe jak i typ, rozumiany jako typ nowoczesnego konia wierzchowego. Jakość zaprezentowanych źrebiąt i ich rodowody nasycone gwiazdami sportu świadczą o tym, że hodowcy doskonale zdają już sobie z tego sprawę i z konsekwencją tak ogromnie potrzebną w hodowli koni zmierzają w odpowiednim kierunku. O wysokim poziomie hodowlanym imprezy świadczyć może też mała rozbieżność w ocenie. Oczywiście wygrały wybitne, ale duża ilość ocen na poziomie bardzo dobrym napawa optymizmem na przyszłość.  Nie możemy jednak zapomnieć, że ocena źrebiąt to bardzo wstępna ocena na wyboistej drodze do wyhodowania wybitnego konia sportowego i wiele dodatkowych czynników jeszcze nie raz od nowa potasuje karty, na których zapisano imiona źrebiąt z czempionatu w Baborówku.

Tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top