Strona główna » J-Nius V.V. Z tarantowaty skoczek dla polskich hodowców!

J-Nius V.V. Z tarantowaty skoczek dla polskich hodowców!

Do niedawna używanie kolorowych koni w hodowli koni sportowych wiązało się z ryzykiem obniżenia walorów użytkowych u źrebięcia. Coraz częściej na rynku pojawiają się jednak ogiery, których użycie nie wymaga kompromisów. Takim jest z pewnością J-Nius V.V. Z

Ten atletyczny, tarantowaty ogier, licencjonowany przez Anglo European Studbook (AES) imponuje możliwościami skokowymi. Pięcioletni ogier ma również bardzo interesujące pochodzenie. Jest bowiem przedstawicielem rodu Alme, poprzez słynnego skoczka, ogiera Quick Star. Znakomicie prezentuje się także jego żeńska strona rodowodu. Babka N-Ergie V.V. startuje w miedzynarodowych konkursach do poziomu 1.40m, a prababka to fenomenalna Ligie. Szeroko wykorzystana w hodowli Ligie dała pięciu uznanych synów (!) oraz piętnaście koni sportowych w tym aż trzy startujące w konkursach 1.60 m.

Ponadto w przekątnej rodowodu ogiera odnajdziemy takie gwiazdy jak Ugano Sitte czy Chacco-Blue oraz inbred na wspomnianego wcześniej Alme.

Pierwsze źrebięta po ogierze J-Nius V.V. robią furorę na najlepszych aukcjach źrebiąt na świecie takich jak Flanders Foal Auction czy ET Auction.

Ogier dostępny za pośrednictwem Only For Winners Clinic, w sezonie 2024 dostępne jest świeże nasienie. J-NiuS V.V. Z posiada licencję AES, a więc źrebięta można opisać w księdze AES lub Zangersheide. Szczegółowa oferta stanówki poniżej.

J-Nius V.V. Z
J-Nius V.V. Z

© Eurobreeding.com, fot. materiały Only For Winners Clinic

eurobreeding

Back to top