Katalog ogierów

Aberdeen Z
nasienie świeże

Aganix du Seigneur - Canturo - Acord II

Przeznaczenie: skoki

Aberdeen Z

Właściciel

Nasienie dostępne w Anawet
Maść: gniada
Wzrost: 166 cm
Data urodzenia: 2018
WFFS: negatywny
Licencja: Zangersheide
Aganix du Seigneur
Ogano Sitte
Cadix du Seigneur Z
Darco
Ialta Sitte
Chellano Z
Atlanta Sitte Z
Cascada
Canturo
L-Acarena
Cantus
Fara
Acord II
Feilchen

Siła i wigor charakteryzują tę niezwykle wysportowaną młodą gwiazdę, której rodowód przepełniony jest ponadczasowymi reproduktorami tj. Darco, Contender, Cantus, Ahorn Z i Cor de la Bryère. Inteligencja i odwaga połączone z energią, świadomością ciała oraz refleksem powodują, że ogier ten ma niebywałe zadatki na nowoczesnego typu konia skokowego, na najwyższej klasy konkursy.  Uznany dla księgi Zangersheide  podczas licencjonowania w Belgijskim Peelbergen (2021r).

Ojciec Aganix du Seigneur Z przedwcześnie zakończył karierę  sportową ze względu na kontuzję, mimo to jego kariera hodowlana przeżywa rozkwit, stając się jednym z głównych reproduktorów w stawce Zangersheide. Aganix’owi sukces ten zapewniło potomstwo, które odnosi sukcesy na każdym szczeblu kariery – zarówno w skokach luzem, konkursach dla młodych koni czy międzynarodowych zawodach skokowych na najwyższym poziomie!  Ojcem Aganix du Seigneur, a dziadkiem Aberdeena Z jest Ogano Sitte, startujący z powodzeniem w konkursach 160 cm, co niewątpliwie zapewnia też genom ojca – fenomenalnego Darco. 

Aberdeen Z jest synem startującej niegdyś do poziomu 140 cm klaczy Cascada IV (Canturo x Acord II). Jej przyrodnia siostra Amina (po Cassini I) również plasowała się na arenie międzynarodowej. Babka L-Acarena jest przyrodnią siostrą skoczków startujących również do 1,40 m – Ramira (po Ramirado), Cavalino (po Colman) i Klinsmann (po Clintord I). Holsztyńska rodzina 3356, którą reprezentuje Aberdeen Z, wydała na świat również inne świetne konie m.in: Colbert GTI ( uznany ogier) oraz Limerick W.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
400 euro + 400 euro

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top