Katalog ogierów

Calidor
nasienie świeże

Calido I - Caretino - Contender

Przeznaczenie: skoki

Calidor

Właściciel

Ogiery Bonin
Maść: gniada
Wzrost: 169 cm
Data urodzenia: 2014
Licencja: AES, PZHK
Calido I
Cantus
Baroness
Caletto I
Monoline
Coriander
Kollett
Zauberfloete
Caretino
Operette III
Caletto II
Isidor
Contender
Kantate III

Calidor to nowoczesny, elegancki i bardzo szlachetny syn legendarnego już og. Calido I (Cantus x Coriander), który z powodzeniem startował w konkurencji skoków, uzyskując m.in. kwalifikację do Bundeschampionatu. Swój potencjał potwierdził w hodowli. Dotychczas jego potomstwo wygrało prawie 4 mln euro, a ponad 70 synów uzyskało licencję hodowlaną. Wśród jego najlepszych potomków warto wymienić og. Coupe de Couer (5. miejsce ME Madryt 2011, trzy złote medale Mistrzostw Niemiec, 16 zwycięstw w konkursach najwyższej rangi (PN, PŚ, GP)), wał. Castello, pierwszego holsztyńskiego Mistrza Polski, uczestnika ME, czy uczestniczkę IO, zwyciężczynię GP CSI5* Helsinki i GP CSI5* La Coruna – kl. Noblesse M.
Matka og. Calidor, Zauberfloete (Caretino x Contender) ukończyła próbę dzielności z bardzo wysoką oceną 8,56. Jest ona półsiostrą Siegera Koerungu Holsztyńskiego 2019, og. Cahil oraz sprawdzonej w konkursach 160 cm kl. Vienna Olympic. Pełna siostra Zauberfloete – kl. Wonka, sama sprawdzona w sporcie, w hodowli dała m.in. uznanego og. Fiorino (For Pleasure). Zauberfloete dała dotychczas m.in. uznanego w Meklemburgii pełnego brata og. Calidor (ur. 2017).

Rodzina żeńska og. Calidor, holsztyński Stamm 776 to jedna z najlepszych europejskich linii. Pochodzi z niej ponad 100 uznanych ogierów w tym takie zasłużone jak Calvados I, Livello, Lordanos czy Ramiro.
Calidor był wiceczempionem premiowania źrebiąt w Bad Segeberg. W 2019 roku rozpoczął karierę sportową, którą będzie kontynuował. To koń obdarzony dobrą techniką skoku, możliwościami i bardzo dobrym charakterem. W styczniu 2020 Calidor został uznany przez AES, wiosną 2021 uzyskał licencję PZHK.

Kariera sportowa

Calidor jest sprawdzony w międzynarodowych konkursach skokowych do poziomu 135 cm. W sezonach 2020-2021 startował m.in. w zawodach z cyklu Cavaliada Tour. Ogier jest obdarzony wielkiem sercem do walki, w parkurze jest dokładny, w skoku bardzo dynamiczny.

Źrebięta

W sezonie 2021 przyszły na świat pierwsze źrebięta po ogierze Calidor. Wszystkie obdarzone urodą i bardzo dobrym, sprężystym ruchem.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
Cena nasienia: 2500 zł + 8% VAT + 400 zł koszty pobrania i wysyłki
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top