Strona główna » Katalog ogierów » Comme Il Blue

Katalog ogierów

Comme Il Blue
nasienie świeże

Comme il faut - Zirocco Blue - Cento

Przeznaczenie: skoki

Comme Il Blue

Właściciel

Marek Wąsiewicz
Maść: siwa
Wzrost: 173 cm
Data urodzenia: 2020
Licencja: AES
Comme il fault
Cornet Obolensky
Ratina Z
Clinton
Rabanna van Costersveld
Ramiro
Argentina Z
Europa
Zirocco Blue
I-Centa
Mr. Blue
Licorne des Forets
Cento
Romanze

Comme Il Blue to nowoczesny koń, w doskonałym sportowym typie, który dosłownie kradnie serca widzom. Jako źrebię uzyskał premię Związku Holsztyńskiego, zdobywając jednocześnie tytuł Wiceczempiona ogierków podczas III Czempionatu Holsztyńskiego w Polsce. Trzy lata później podczas AES Stallion Grading Poland Comme Il Blue ponownie zachwycił międzynarodową komisję, plasując się w szóstce najlepszych skoczków z rocznika 2020. W każdym skoku demonstrował ponadprzeciętne możliwości i znakomitą technikę.

Te sukcesy i talent nie dziwią jeśli przyjrzymy się rodowodowi ogiera Comme Il Blue. Jego ojciec, Comme il faut, syn legendarnego już ogiera Cornet Obolensky i chyba jeszcze bardziej elektryzującej klaczy Ratina Z, sam udanie startował w międzynarodowych konkursach skokowych do poziomu 1.60 m włącznie. Do teraz Comme il faut doczekał się licznej grupy sprawdzonego w sporcie potomstwa i sporego grona uznanych synów. Potomstwo Comme il faut charakteryzuje duża elastyczność, świetna technika skoku, znakomity galop oraz chęć do walki.

Matką ogiera Comme Il Blue jest holsztyńska Europa (Zirocco Blue x Cento). Zarówno jej ojciec jak i dziadek nie dość, że startowali w konkursach 1.60 m to jeszcze obaj wystąpili w igrzyskach olimpijskich. Zirocco Blue, stacjonujący w holenderskiej VDL Stud zajmuje obecnie 10. miejsce w rankingu WBFSH ojców koni skokowych. 

Druga matka Comme Il Blue I-Centa, to córka wspomnianego Cento, który poza złotym medalem olimpijskim miał na swoim koncie zwycięstwo w Finale Pucharu Świata. Wykorzystana w hodowli I-Centa pozostawiła znakomite potomstwo, w tym sprawdzoną do poziomu 1.60 m Digisport Satisfaction oraz startującego do poziomu 1.40 m wałacha Gento 44.

Comme Il Blue jest blisko spokrewniony z ogierem uznanym i skoczkiem poziomu 1.60 m, ogierem Companiero.

Z holsztyńskiej rodziny 730B, której przedstawicielem jest Comme Il Blue pochodziły również takie konie jak uznane ogiery Le Grand I, Le Grand II, Le Grand III, Sandro czy wspomniany Companiero. Z tej samej rodziny wywodzi się również Clarity, na której Gregory Wathelet startuje aktualnie w konkursach 1.60 m. 

Comme Il Blue to przyszłościowy koń obdarzony nie tylko potencjałem skokowym, ale również doskonałym, zrównoważonym charakterem. 

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
1500 zł

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top