Strona główna » Katalog ogierów » Comme le pere

Katalog ogierów

Comme le pere
nasienie świeże

Comme il faut - Contender - Pilot

Przeznaczenie: skoki

Comme le pere

Właściciel

Nasienie dostępne w Anawet
Maść: gniada
Wzrost: 171 cm
Data urodzenia: 2014
WFFS: negatywny
Licencja: HANN, OS, WESTF, PZHK
Comme il faut
Cornet Obolensky
Ratina Z
Cinton
Rabanna van Costersveld
Ramiro Z
Argentina Z
Completta
Contender
Pia Ne
Calypso II
Gofine
Pilot
Pink Floyd

Jest bardzo podobnym koniem do swojego ojca – pięknym i poprawnym. O dobrym, wydajny i elastycznym ruchu. Jego skoki są niesamowite dzięki szybkiej i uważnej pracy kończyn piersiowych, wyjątkowej technice pracy zadu oraz obszernym fulom. Obecnie startuje pod wodzą L. Beerbauma na poziomie 145 cm. W 2021 roku zajął I i III lokatę podczas zawodów CSIYH1* w Hamburgu/GER.

Jego ojciec, Comme il faut, został wyhodowany przez Ludgera Beerbauma. W 2010 zajął drugie miejsce w czempionacie świata pięciolatków w Lanaken. W 2015 roku zajął III miejsce w konkursie 160cm CSIO5* w Rotterdamie, III miejsce w Grand Prix Rzymu GCT, oraz znajdował się w trzech eliminacjach do Mistrzostw Świata. Szczytową formę osiągnął w 2016 wygrywając eliminacja do GCT w Wiedniu, do Mistrzostw Świata w Madrycie oraz Grand Prix w Paderborn, Monachium i Gross-Viegeln. Obecnie Comme il faut startuje w najważniejszych międzynarodowych konkursach wraz Marcusem Ehningiem. W 2021 zajął 20 miejsce w prestiżowym rankingu WBFSH. 100 z jego synów zostało już licencjonowanych, liczne potomstwo odnosi sukcesy na wysokiej rangi konkursach.
W żyłach Comme il faut płynie krew prawdziwego sportowca olimpijczyka dzięki jego matce – Ratina Z, jednej z najlepszych klaczy w historii skoków przez przeszkody. Ratina Z wygrała dwa złote medale drużynowe na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie i Barcelonie, a także srebrny medal indywidualny podczas IO w Barcelonie. Ponadto zdobyła podwójne złoto na Mistrzostwach Europy w 1997 r. w Mannheim. W 1993 r. zdobyła Pucharu Świata w Göteborgu/SWE, a w 1996 r. Grand Prix Aachen.

Dziadka Comme le pere nie trzeba nikomu przedstawiać – ogier Cornet Obolensky jest niebywałej sławy reproduktorem i sportowcem, a jego potomstwo startuje w każdym liczącym się konkursie światowych rankingów. 

Matka Comme le pere, klacz Completta z powodzeniem startowała w konkursach dla młodych koni, ponadto jest pełną siostrą licencjonowanego Completto. W linii żeńskiej Comme le père znajdziemy takie sławy ja Contender czy Pilot.

Pierwsze roczniki potomstwa Comme le pere zyskał dużą aprobatę hodowców i sędziów- również w Polsce. Swoim źrebakom przekazuje typ, właściwą budowę, obszerny galop i zrównoważony charakter.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
300 euro + 700 eur

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top