Strona główna » Katalog ogierów » Constable FRH

Katalog ogierów

Constable FRH
nasienie mrożone

Contendro I - Diarado - Goodman

Przeznaczenie: skoki

Constable FRH

Maść: skarogniady
Wzrost: 170 cm
Data urodzenia: 2018
WFFS: negatywny
Licencja: AES, HANN, PZHK
Contendro I
Contender
Bravo
Calypso II
Gofine
Reichsgraf
Ofarim
Diascada
Diarado
Gundi
Diamant de Semilly
Roxette I
Goodman
Ramina

Uznany w Związku Hanowerskim oraz Anglo European Studbook. W trakcie uznawania w Polskim Związku Hodowców Koni. Constable to ogier w nowoczesnym typie konia sportowego o harmonijnej, szlachetnej budowie. Jest atletyczny, a jednocześnie lekki, szybki, ze świetną równowagą. W skoku zachwyca doskonałą techniką, ostrożnością i siłą. Constable epatuje niewątpliwą inteligencją i pewnością siebie. Pod siodłem wrażliwy i responsywny – jazda na nim to sama przyjemność.

W październiku 2023 roku, Związek Hanowerski uhonorował go zaszczytnym sufiksem FRH – znakiem jakości zarezerwowanym dla niezwykle utalentowanych koni najwyższej klasy.

Dr Axel Brockmann, dyrektor Stada Ogierów w Celle, podsumował Constable na podstawie filmów z kilku pierwszych jego przejazdów jako czterolatka: „W parkurze pokazuje duże możliwości skokowe i jest bardzo jezdny. Jest bardzo nowoczesny, w dobrym typie”. Dodał też: „To doskonała linia żeńska – ze Steingilde w tle. Goodman może nie był ogierem znanym na arenie międzynarodowej, ale Graf Grannus był doskonały, a xx w tym rodowodzie też jest zaletą”.

Dr Ludwig Christmann ze Związku Hanowerskiego tak skomentował występ Constable podczas uznawania w AES w 2021 roku: „Podoba mi się sposób, w jaki skacze – pewny siebie, ale bardzo uważny i silny”. Przy innej okazji dodał: „Jego linia żeńska Steingilde jest wspaniała. Wywodzą się z niej takie ogiery jak ojciec Stakkato, Spartan i Graf Top”.

W rodzinie Steingilde uznanych ogierów czy sportowców skaczących na najwyższym poziomie jest wielu. Oprócz wymienionych powyżej legend, tę linię żeńską reprezentują takie ogiery jak startujący swego czasu w konkursach 1.60 m For Keeps oraz równie szeroko wykorzystywany w hodowli Laptop. Warto dodać, że z tej linii żeńskiej pochodzi także klacz Chacclana, na której Jarosław Skrzyczyński odnosił sukcesy w konkursach na poziomie 1.60 m, zajmując między innymi wysokie miejsce w Finale Pucharu Świata.

„This is how you want to breed them” w polskim tłumaczeniu „Tak powinno się je hodować”, to ocena ogiera Constable, wystawiona przez holenderskiego partnera właścicieli Contendro I, Triple V Dekdiensten.

Pierwsze jego potomstwo urodziło się w 2022 roku. Konsensus wśród hodowców, którzy połączyli swoje klacze z Constable, jest taki, że źrebięta są odważne, ciekawe świata, inteligentne. W ruchu elastyczne, dynamiczne, z naturalną równowagą. Dobierano go do klaczy o zróżnicowanym wzroście – potomstwo jest poprawnie zbudowane, długonożne, lekkie. Czas pokaże ile z nich odziedziczyło po Constable imponujący refleks podczas skoku – atrybut, który zachwyca gdy pokonuje on parkur.

Największym dotychczasowym sukcesem Constable jest jego niezwykły występ w październiku 2023 roku w Valkenswaard. Został nominowany do reprezentowania Związku Hanowerskiego na inauguracyjnej imprezie WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy. Trzy fantastyczne, bezbłędne przejazdy z Jarosławem Skrzyczyńskim w siodle, zapewniły drużynie zwycięstwo w kategorii koni 5-letnich. Indywidualnie również został sklasyfikowany na I miejscu. Te wybitne osiągnięcia zapewniły mu hanowerskie uznanie, niedługo potem został również uhonorowany tytułem FRH.

Tryumf w Holandii nie był jego pierwszym międzynarodowym zwycięstwem. Jarosław Skrzyczyński i Constable zajęli najwyższe miejsce na podium w Finale koni 5-letnich podczas CSIYH w Zielonej Górze w kwietniu 2023 r. oraz CSIYH Baborówko w sierpniu 2023 r.. Imponujący jest bilans ich zwycięstw i czołowych lokat podczas zawodów międzynarodowych, krajowych i regionalnych.

Jako bardzo młody koń, Constable zachwycił sędziów i publiczność podczas licencjonowania ogierów Anglo European Studbook w 2021 roku. Został zaproszony do ringu czempionów i był drugim najwyżej ocenionym przez komisję ogierem. Po imprezie cieszył się dużym zainteresowaniem więc został udostępniony hodowcom w 2021 roku. Gdy tylko wypełnił swoje zobowiązania hodowlane, trafił do stajni najlepszego zawodnika w Polsce – Jarosława Skrzyczyńskiego, który rozpoczął z Constable pracę pod siodłem, torując drogę do szeregu sukcesów.

Constable jest pierwszym źrebięciem klaczy Diascada, wywodzącej się z linii żeńskiej odnoszącej sukcesy w sporcie i hodowli. Diascada startowała na arenie międzynarodowej na poziomie 1.25 m ze swoją nową właścicielką, która później postanowiła wykorzystać jej walory jako klaczy hodowlanej. Diascada jest córką Gundi, która startowała w międzynarodowych imprezach na poziomie 1.45 m i pół-siostrą wałacha Lordanz, który odnotował szereg miejsc na podium, dochodząc do startów na poziomie 1.45 m w konkursach zaliczanych do światowego rankingu Longines.

Ojcem Constable jest słynny Contendro I – niezwykle wszechstronny reproduktor posiadający potomstwo na najwyższym poziomie we wszystkich trzech dyscyplinach olimpijskich. Piąty rok z rzędu, w 2019 roku był numerem 1 na świecie wśród ojców zwycięzców w konkursach WKKW i przez ostatnie osiem lat znalazł się w gronie 25 najlepszych reproduktorów w skokach przez przeszkody. W 1999 otrzymał premię od związku holsztyńskiego i w 2000 roku wygrał próbę dzielności w Adelheidsdorf. Jego intensywny harmonogram hodowlany pozwalał jedynie na sporadyczne występy na parkurach, ale kiedy startował, zawsze zabierał do domu nagrodę. Jest wszechstronnym ojcem o doskonałym temperamencie, który przekazuje swoje dobre nastawienie do pracy, jezdność i bardzo pożądany wśród hodowców typ. (Opis Contendro I pobrany ze strony właściciela ogiera).

Mrożone nasienie dostepne w sezonie 2024:

Sprzedaż słomek: 

2200 zł za słomkę. Zakup pojedynczych słomek w sezonie 2024. Możliwość wysyłki na terenie Polski. 

500 € za słomkę. Zakup pojedynczych słomek w sezonie 2024. Możliwość wysyłki na terenie UE. 

Stanówka w Polsce: 

3800 zł za 3 próby z nasieniem mrożonym u Dr. Buczyńskiego w Walewicach. 

Stanówka w Niemczech: 

900 € za 3 próby z nasieniem mrożonym u Praxis Dr. Jacobs & Partner w Hohenhameln.

Rodzaj krycia

Nasienie mrożone
2200 zł/500 euro słomka lub 3800 zł za trzy próby

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top