Strona główna » Katalog ogierów » Diabeau van de Heffinck

Katalog ogierów

Diabeau van de Heffinck
nasienie świeże

Clinton - Skippy II - Lugano van la Roche

Przeznaczenie: skoki

Diabeau van de Heffinck

Maść: gniada
Wzrost: 168 cm
Data urodzenia: 2003
Licencja: BWP, SF,SWB, PZHK
Clinton
Corrado I
Urte
Cor de la Bryere
Soleil
Masetto
Ohra
Ulrieke van de Mispelaere
Skippy II
Heidie van het Sparrenhof
Galoubet A
Gascogne
Lugano van la Roche
Valentina

Urodziwy, w nowoczesnym typie Diabeau van de Heffinck jest synem olimpijczyka i znakomitego syna Corrado I – ogiera Clinton. Ten obdarzony ponadprzeciętnymi możliwościami reproduktor w hodowli zasłynął przede wszystkim jako ojciec ogierów Cornet Obolensky, Eldorado van de Zeshoek czy Utrillo van de Heffinck.

Matka Diabeau, Ulrieke vd Mispelaere sama sprawdzona w sporcie do poziomu 1.40 m pochodziła po francuskim Skippy II z matki po Lugano van la Roche (ojcu legendarnego Darco). Ulrieke dała łącznie pięć koni sprawdzonych w międzynarodowym sprocie (WKKW, skoki).

Kariera sportowa 

Diabeau van de Heffinck wyróżniał się już jako młody koń. Jako 5-latek był finalistą MŚMK w Lanaken. Jako 6-latek zajął trzecie, a rok później wygrał belgijski czempionat ogierów. Później z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach do poziomu 1.45 m włącznie. 

Kariera hodowlana

Wg portalu Hippomundo 28 potomków Diabeau van de Heffinck startuje z powodzeniem w konkursach na pozioie 1.40 m i w wyższych. Najlepszym jak dotychczas potomkiem Diabeau jest The Countess Deville, który pod Viktorią Guliksen startował z powodzeniem w Finale FEI Nations Cup w Barcelonie, był też 8. na zawodach CSIO5* w Falsterbo. 

Diabeau doczekał się również kilku uznanych synów. Spośród nich Cortino i Jessien van 't Martendonkerf startują na poziomie 1.50-1.45 m. 

Stacja Van De Heffinck zaleca by dobierać do ogiera Diabeau rosłe, długie klacze.

Szczegółowych informacji na temat stanówki udziela Stadnina Koni Racot. W sezonie 2023 boks czołowego będzie zajmował inny, sprawdzony w sporcie ogier, holsztyński La Calidad.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
2000 zł + 8% VAT
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top