Katalog ogierów

Emeron
nasienie świeże

Emerald - Ahorn - Baloubet du Rouet

Przeznaczenie: skoki

Emeron

Właściciel

Nasienie dostępne w Anawet
Maść: kasztanowata
Wzrost: 169 cm
Data urodzenia: 2019
WFFS: negatywny
Licencja: OS, WESTF
Emerald
Diamant de Semilly
Carthina Z
Le Tot de Semilly
Venise des Cresles
Carthago
Tanagra S van het Darohof
Bencique
Ahorn
Termieque
Nimmerdor
Hyazinthe
Baloubet du Rouet
Monique

Nowa, wschodząca gwiazda stacji ogierów Ludgera Beerbauma. Ten urodziwy kasztan to urodzony sportowiec! Przez ekspertów określony jako ogier wyróżniający się dużą sprawnością, refleksem i siłą, ponadto nie brakuje mu odwagi i tak ważnej w skokach ostrożności. „Ten koń potrafi skoczyć wszystko!” tak entuzjastycznie wypowiedział się o nim Ludger Beerbaum i Philipp Weishaupt.

Ojciec Emerald van het Ruytershof, syn legendarnego Diamanta de Semilly, rozpoczął karierę skokową pod wodzą Harrie Smolders w 2010 roku jako Vicemistrz Świata koni 6-letnich w skoczków przez przeszkody. Następnie zajął II miejsce w finale Pucharu Świata w Göteborgu w 2016 roku. Zwycieżył także Grand Prix Chantilly, Lanaken, Bordeaux, Vilamoura i Gent, zawody zaliczające się do Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w Waszyngtonie. Wygrał Nagrodę Allianz w Aachen oraz Puchary Narodów w Gijon, Falsterbo i Rotterdam. Emerald van het Ruytershof i Harrie Smolders byli również częścią holenderskiej drużyny olimpijskiej w Rio w 2016 roku, oraz zdobyli czołowe miejsca w finałach Nations Cup w Barcelonie w 2016 i 2018 roku.
Według rankingu WBFSH, Emerald van het Ruytershof jest jednym z 25 najlepszych ogierów skokowych na świecie.

Matka Benicique dała już przyrodniego brata Global Champion (po Global Express). Babka Termieque urodziła kilku międzynarodowych skoczków: Fabrice DN (po Emilion), Kaspar R (po Eldorado van de Zeshoek), Exelentie DN (po Chin Chin) i Charmieque (po Carolus II). 

W rodowodzie tego świetnie zapowiadającego się ogiera znajduje się syn Nimmerdora – Ahorn, zwycięzca olimpijski Rodrigo Pessoa Baloubet du Rouet oraz preferowany przez hodowców ogier Burggraaf.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
300 + 500 Euro

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top