Katalog ogierów

Escolar
nasienie świeże

Estobar NRW - Furst Piccolo - Sion

Przeznaczenie: ujeżdzenie

Escolar

Właściciel

Nasienie dostępne za pośrednictwem Anawet
Maść: gniada
Wzrost: 173 cm
Data urodzenia: 2009
Licencja: HOLST, OL, RHEIN, WESTF

Estobar NRW
Ehrentusch
Florence
Ehrensold
Rheinfee
Ferragamo
Florabelle
Farah Dina L
Furst Piccolo
Samira
Fidermark NRW
Medusa
Sion
Bellevue

Założyciel ujeżdżeniowej Linii E! Numer 1 w niemieckim rankingu ogierów FN, na którego wynik składają się indywidualne osiągnięcia sportowe jak i osiągnięcia potomstwa.

Zdobywca podwójnego złota na Mistrzostwach Niemiec, a także zdobywca srebrnego medalu  w finale Burg Cup pod Hubertusem Schmidtem. Członek Niemieckiej kadry na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Wartość hodowlana Escolara wg. rankingu FN wynosi 169 pkt, w tym za jezdność 82% – wynik ten stawia go na I miejscu German Breeding Value Index.

Ojciec to Estobar, to ucieleśnienie najlepszej genetyki NRW, zwycięzca licencjonowania ogierów, koń startujący w konkursach Grand Prix. W 2006 roku sprzedany za niebagatelną sumę 535 000€. Matka Farah Dina L to klacz klasy Premium, jest matką wielu koni z licencją m.in. pełnego brata Escolara ogiera Escorial, klacz (State Pr. St.) Edina i pełnego brata Ebonito, który również odniósł sukces na poziomie zaawansowanym. Z linii matki wywodzi się 9 uznanych ogierów. 

Potomstwo tego ogiera regularnie zdobywa tytuły mistrzowskie w czempionatach, oraz należy do najbardziej pożądanych na aukcjach. Escolar ma już 55 licencjonowanych synów. Tylko w 2021 roku dwóch jego synów uzyskało tytuł ogierów premium. W samym 2020 roku 16 jego potomków zakwalifikowało się do Bundeschampionatu. Jego potomstwo dominuje na czworobokach – przede wszystkim Niemiecki i Westfalski mistrz Eternity, finalistka Mistrzostw Niemiec Evita, Westfalski vice czempion klacz Estelle, oraz piąty Escomark. Tegoroczny Zwycięzca Licencjonowania ogierów hanowerskich to w drugiej linii potomek Escolara poprzez fenomenalgego premiowanego syna og. Escamillo. Córka Espe 45/Eva Möller była jednym z najbardziej podziwianych koni w finale Mistrzostw Niemiec i Mistrzostw Świata 5-letnich koni ujeżdżeniowych w 2019 roku. W Anglii High Hoes Estelle wygrała mistrzostwo 5-letnich koni ujeżdżeniowych w 2021 roku.
Dotychczasowe wygrane potomstwa wynoszą teraz imponujące 49 356,00 euro. 

Potomstwo Escolara charakteryzuje się bardzo dobrą pracą tylnych nóg, niezwykle obszernym ruchem, fenomenalnym galopem, ale przede wszystkim wybitnym charakterem z dużą chęcią do pracy i współpracy z jeźdźcem.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
800€ + 1200€
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top