Katalog ogierów

La Calidad
nasienie świeże

Lancer II - Cassini I - Carpaccio

Przeznaczenie: skoki

La Calidad

Właściciel

Stadnina Koni Moszna – Tomasz Stachowiak
Maść: siwa
Wzrost: 169 cm
Data urodzenia: 2009
Licencja: HOLST, PZHK
Lancer II
Landgraf I
Inula
Ladykiller xx
Warthburg
Fantus
Nachtblume
Uganda VIII
Cassini I
Missmillenium
Capitol I
Wisma
Carpaccio
Fantasie I

W sezonie 2024 La Calidad stacjonuje w Stadninie Koni Moszna

***

Urodziwy, bardzo szlachetny La Calidad to licencjonowany ogier holsztyński. Swój talent skokowy zaprezentował na Koerungu w Neumünster, a później potwierdził go na testach ogierów w Schlieckau (“10” za skoki luzem) i Neustadt-Dosse (zwycięstwo w klasyfikacji generalnej). Obecnie z powodzeniem startuje w konkursach międzynarodowych do poziomu 160 cm włącznie.

Ojcem La Calidada jest Lancer II (Landgraf I x Fantus), Holsteiner Siegerhengst 88’, szeroko użyty w hodowli, ojciec m.in. Bundeschampiona w kategorii 5-letnich koni skokowych – og. Lazio. Matka og. La Calidad – Uganda VIII to córka bardzo zasłużonego og. Cassini I. Ogier ten sam sprawdzony w sporcie, użyty w hodowli pozostawił liczne konie klasy Grand Prix w tym złotego medalistę WEG – Cumano (Jos Lansink) oraz Castellino van de Helle, Carambole czy Eurocommerce Berlin. W hodowli świetnie sprawdzają się też jego córki. Od matki po Cassini I pochodzą m.in. og. Dominator Z (Diamant de Semilly), og. Vingino, og. Clarcon (Casall) czy og. Dinken (Diarado).

Uganda VIII to również półsiostra og. Casiletti CM, startującego na poziomie 145 cm. W swojej karierze hodowlanej urodziła dotychczas 7 źrebiąt w tym dwie premiowane klacze, z których jedna – Bellevue dała już uznanego ogiera. Z rodziny żeńskiej og. La Calidad, oznaczonej numerem 741 pochodzą takie uznane ogiery jak Cardento, Soleto czy Classido. Z dokładnie tej samej rodziny wywodzi się również rekordzistka aukcji źrebiąt Flanders 2018, wyhodowana w Polsce Lady Cardenta (34 000 euro).

La Calidad cechuje się doskonałym charakterem. Swojemu potomstwu przekazuje talent skokowy i urodę. W gronie jego potomków warto wymienić wał. Nessaja – zakupionego do U.S.A., klacz Galida von Worrenberg – dosiadaną przez Elin Ott ze Szwacjarii , czy sprzedanego na Aukcji Holsztyńskiej do Arbabii Saudyjskiej konia Lord Muck. Wszystkie one startują już na poziomie 150!

La Calidad jest też ojcem Mistrza Polski Młodych Koni 4-ro letnich w skokach 2020, ogiera Eldorado.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
2000 zł netto + 8% VAT + koszty pobrania i wysyłki
Stadnina Koni Moszna – Tomasz Stachowiak +48691607860
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top