Katalog ogierów

Mumbai
nasienie mrożone

Diamant de Semilly - Nabab de Reve - Chin Chin

Przeznaczenie: skoki

Mumbai

Właściciel

Beerbaum Stallions – Nasienie dostępne w Anawet
Maść: siwa
Wzrost: 170
Data urodzenia: 2012
WFFS: negatywny
Licencja: AES, BWP, HANN, HOLST, OS, WESTF, PZHK
Diamant de Semilly
Le Tot de Semilly
Venise des Cresles
Grand Veneur
Venue du Tot
Elf III
Miss des Cresles
Ischgl de Muze
Nabab de Reve
VDL Groep Eureka
Quidam de Revel
Melodie En Fa
Chin Chin
Beauty-Belle van 't Roosakker

Mumbai to najlepszy przykład sprawnej machiny selekcyjnej belgijskiej księgi BWP, która pozostaje liderem rankingu ksiąg skokowych WBFSH za 2022 rok.

Ogier zadebiutował na arenie międzynarodowej jako sześciolatek. W wieku 6 i 7-lat z powodzeniem startował w konkursach dla młodych ogierów w Belgii i Holandii, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji końcowej holenderskiego cyklu „Hengstcompetitie” stworzonej z myślą o ogierach. Jako 7-latek wywalczył sobie również prawo startu w ścisłym finale MŚMK w Lanaken.

Seniorska kariera Mumbaia to wciąż wydłużające się pasmo sukcesów: 1. PŚ CSI4*-W Rijad, 1. Puchar Narodów CSIO5* Sopot z wynikiem „double clear”, 4. miejsce indywidualne i srebro drużynowe ME Riesenbeck 2021, 6. miejsce Grand Prix CSIO5* Rzym, 1. miejsce Grand Prix LGCT CSI5* Rzym. Obserwatorzy jeździeckiej sceny podkreślają, że jest to koń o wyjątkowym talencie i znakomitym charakterze.

Sukcesy nie są tu bynajmniej dziełem przypadku. Ojciec Mumbaia, francuski Diamant de Semilly, od lat plasuje się w czołówce zestawień ojców najlepszych skoczków. Sam doskonale sprawdzony w międzynarodowym sporcie skokowym swoją sławę zawdzięcza takim gwiazdom jak Dominator Z, Emerald, Don VHP Z czy Elvis Ter Putte.

Matka ogiera Mumbai, Ischgl de Muze również została pozytywnie sprawdzona w sporcie, a jej rodowód zawiera w sobie wszystko, czego potrzeba w dzisiejszej hodowli koni sportowych. Ischgl jest córką znakomitego Nabab de Reve, który użyty w hodowli dał takie konie jak GLOCK’s London, Glasgow van’t Merelsnest czy Kashmir van Schuttershof. Jej matka VDL Groep Eureka z powodzeniem startowała w najtrudniejszych konkursach na poziomie 1.60 m (Maikel van der Vleuten), a z kolei babka to półsiostra Ta Belle van Sombeke – matki podwójnego srebrnego medalisty IO London 2012 – wspomnianego już ogiera GLOCK’s London. 

Zainteresowanie genetyką ogiera Mumbai jest bardzo żywe. W 2022 roku do znanej amerykańskiej zawodniczki trafił jego półbrat – Opium JW van Morhoeve (Kannan), uznany ogier, dwukrotny finalista MŚMK,startujący z powodzeniem w konkursach 1.50 m. tego samego roku, nienarodzona pełna siostra ogiera Mumbai uzyskała na aukcji zawrotną cenę 60 000 euro.

Rodzaj krycia

Nasienie mrożone
1800€ netto/dawka

Nasienie nie może być wykorzystane do ICSI

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top